ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

انتخاب روش بهینه تامین قیر جهت کاهش زیان ناشی از نوسانات قیمت

Year: 1398
COI: CAAM11_073
Language: PersianView: 170
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی دزفولی نژاد - دکتری عمران – مهندسی و مدیریت ساخت
محسن آخوند - دانشجو کارشناسی ارشد عمران – مهندسی و مدیریت ساخت

Abstract:

بررسی نمودار قیمت قیر در سنوات گذشته نشان میدهد که قیمت قیر به احتمال بسیار زیاد در طول یک سال ثابت نمی ماند و تحت اثر محرکهای مختلف، دارای نوسانات متعارف (سالهای 95و (96و بعضانامتعارف (سال (97 میباشد، با توجه به اینکه بخش عمده ای از هزینه اجرای یک پروژه راه سازی وابسته به نرخ تهیه قیر بوده، این تغییرات قیمت حتی در شرایط متعارف تاثیر بسزایی بر سود یا زیان شرکتهای پیمانکاری بزرگ، مجری پروژه های متعدد ( با نیاز چند هزار تن قیر در سال ) خواهد داشت. این شرکتها جهت مقابله با نوسانات قیمت قیر میتوانند، با استفاده از مدلهای بهینه سازی، برنامه تامین قیر سالانه خود را به نحوی مدیریت نمایند که زیان ناشی از این نوسانات حداقل شود. در این مقاله ابتدا سه روش مختلف برای تامین قیر شامل: (i)تامین قیر به روش خرید مستقیم، (ii)تامین قیر به روش ذخیره سازی گرم و (iii)تامین قیر به روش ذخیره سازی سرد بطور کامل معرفی و بررسی شده، سپس یک مدل مدیریت و برنامه ریزی تامین قیر ارائه میشود که به کمک آن میتوان میزان قیر تامین شده از طریق هر یک از روشهای (i)، (ii) و یا (iii) را به نحوی تعیین نمود که زیان ناشی از سناریوهای مختلف نوسانات قیمت قیر کمینه شود، در این مدل پارامترهای، قیمت خرید قیر (p)، هزینه حمل از پالایشگاه به کارخانه (ch)، هزینه حمل از پالایشگاه به انبار گرم (ch1)، هزینه حمل از انبارها به کارخانه ها (ch2)، هزینه حمل قیر سرد بسته بندی شده از پالایشگاه به انبار (cc)، هزینه ذخیرهسازی در مخازن (sch)، هزینه ذخیرهسازی قیر سرد در سوله (scc) و هزینه های جانبی بسته بندی و گرمایش مجدد قیر سرد (g)، به عنوان ورودی به مدل ارائه شده، سپس مدل در نرم افزار بهینه سازیGAMS کد نویسی شده و متغیرهای، تناژ قیر تامین شده به روش مستقیم (db)، تناژ قیر تامین شده به روش ذخیره سازی گرم (hb) و تناژ قیر تامین شده به روش ذخیره سازی سرد (cb) به عنوان خروجی محاسبه میشود. در انتهای مقاله نیز جهت بیان نحوه استفاده از مدل، یک مثال کاربردی در خصوص انتخاب روش بهینه تامین قیر سالانه مورد نیاز یک شرکت پیمانکاری دارای 13 پروژه فعال در سراسر کشور و دارای 4 انبار ذخیر سازی قیر سرد و گرم در اطراف شهرهای تهران، اراک، اصفهان و اهواز، از طریق 4 پالایشگاه تامین کننده، در برابر 4 سناریو مختلف نوسان قیمت قیر ( ثبات، افزایش متعارف، کاهش متعارف و افزایش نامتعارف) ارائه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM11_073. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/966117/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دزفولی نژاد، مهدی و آخوند، محسن،1398،انتخاب روش بهینه تامین قیر جهت کاهش زیان ناشی از نوسانات قیمت،11th Conference on Asphalt and Asphalt Mixes،Tehran،https://civilica.com/doc/966117

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support