ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی ساختمان بلند با رویکرد بهینه سازی سازه خرپای جانبی

Year: 1398
COI: ACUSCONF05_053
Language: PersianView: 259
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیمان رحیمی - کارشناسی ارشد رشته فناوری معماری دانشگاه پارس، شهر
ایمان دباغ چیان - کارشناسی ارشد رشته عمران گرایش زلزله دانشگاه تهران، شهر
کتایون تقی زاده - دانشیار پردیس معماری دانشگاه تهران، شهر

Abstract:

امروزه با افزایش جمعیت و پیشرفت تکنولوژی، مسئله کمبود فضا به یک دغدغه اصلی برای معماران و مهندسین تبدیل شده است. از این رو نزدیک به یک قرن است که مهندسان سازه به همراه معماران، جهت حل این مشکل، رو به طراحی سازه های بلند آورده اند. ساختمانهای بلند همواره بر اساس بارهای جانبی وارد بر آنها تحلیل و طراحی میگردند. در پژوهش حاضر با استفاده از مبانی معماری پارامتریک و طراحی مولد بهعنوان یکی از پایههای معماری بیونیک، ساختمانهای بلند با سیستم سازهای دیاگرید با فرمهای متنوع از لحاظ زاویه بین اعضای دیاگرید و همچنین تغییر زوایا در طول ارتفاع سازه و بر اساس بارگذاری باد در شهر تهران تحلیل شدهاند تا با بررسی نتایج آنها بتوان تصمیم درستی اتخاذ نمود و ساختمان مطلوب و بهینه را برای شرایط باد تهران، طراحی کرد. به این منظور با استفاده از نرم افزارهای طراحی، نمونه های اولیه طراحی شده و با استفاده از نرم افزارهای تحلیل، مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس نتایج، مورد بررسی قرارگرفته است. نتایج حاصل نشان از این امر دارد که در طراحی سازههای بلند، سختی 1 سازه بسیار محدودکننده در طراحی است و صرف این مطلب که مقاطع دارای مقاومت 2 کافی باشند، برای ما کافی نیست. تمامی این فرایندها و نتایج به کمک نرم افزارهای بهینه یابی و تحلیل سازهای سپ، کارامبا و اختاپوس به دست آمده و در پایان نیز بهترین سازه، برای شهر تهران طراحی شده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACUSCONF05_053. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/967032/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیمی، پیمان و دباغ چیان، ایمان و تقی زاده، کتایون،1398،طراحی ساختمان بلند با رویکرد بهینه سازی سازه خرپای جانبی،The 5th International Conference on Civil Engineering,Architecture & Urban Planning with Sustainable development approach،Shiraz،https://civilica.com/doc/967032

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 268
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support