ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پایداری اکولوژیک در شهرهای ناحیه مرکزی ایران

Year: 1389
COI: CSUD01_073
Language: PersianView: 2,115
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام لشکری - عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
مهرشاد خلج - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

Abstract:

رشد بیرویه جمعیت، افزایش شهرنشینی و مصرف بیش از حد و غیرمسولانه انرژیهای فسیلی، بهویژه در دهههای اخیر حیات شهرها را بهعنوان بزرگترین مصرفکننده منابع طبیعی مورد تهدید جدی قرار داده است. از اینرو توجه به پایداری به یکی از مباحث مهم در ادبیات شهرسازی جهان بدل گشته است. همگام با رشد و توسعه تکنولوژیکی توجه به مفاهیم پایداری، توسعه پایدار، شهر پایدار، شهر اکولوژیک و طراحی هماهنگ با محیط زیست لازمه جوامع بشری عصر حاضر میباشد. توسعه شهری پایدار را میتوان بهعنوان توسعهای تعریف نمود که سلامت اجتماعی و اکولوژیکی بلند مدت شهرها را بهبودمی- بخشد. چنین توسعهای در شهرهای مختلف جهان با توجه به مسایل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، کالبدی و زیبا شناختی آن روندی متفاوت داشته و همچنین در طول زمان دستخوش تغییرات میگردد. در راستای نیل به پایداری شهری مطالعه کالبد و عملکرد شهرها، برنامهریزی و طراحی شهری، طراحی اکولوژیک در مفهوم کلونیهای اکولوژیک، دهکده اکولوژیک، شهر اکولوژیک و سایر اشکال طراحی محیطی امری ضروری میباشد. بهنظر میرسد که در گذشته شهرهای ما بهترین پایداری اکولوژیکی را متجلی ساختهاند. توجه به مفاهیم اکولوژیکی و محیطی نظیر آب، خاک، پوششگیاهی، توسعه سازگار با طبیعت، جهتگیری ساختمانها و معابر با توجه به زاویه تابش و جهت باد، استفاده از مصالح بومآورد و مواردی دیگر همگی از ابعاد پایداری اکولوژیک در شهرهای کهن ایران هستنند. این مقاله با هدف شناسایی ابعاد اکولوژیک در پایداری شهرهای منطقه مرکزی ایران، به مطالعه و بررسی شهرهای تاریخی این پهنه سرزمینی پرداخته است تا بتواند از آن بهعنوان راهکاری موثر و کارا در جهت تحقق اهداف پایداری در شهرهای امروزی استفاده کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSUD01_073. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/96970/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لشکری، الهام و خلج، مهرشاد،1389،پایداری اکولوژیک در شهرهای ناحیه مرکزی ایران،First Conference on Sustainable Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/96970

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • _ اس.ام.ویلر- تی.بیتلی، نوشتارهایی درباره توسعه شهری پایدار، ترجمه کیانوش ...
 • _ پیرنیا، محمدکریم، آشنایی با معماری اسلامی ایران، تدوین غلام‌حسین ...
 • _ قامی، مجید، روش‌های شهرسازی نوین در فرانسه انگلستان- آمریکا، ...
 • _ جوادی، اردشیر، "نقش مدیریت شهری در توسعه پایدار شهرها"، ...
 • _ سفلایی، فرزانه، پایداری عناصر اقلیمی در معماری سنتی ران ...
 • _ طاهباز، منصوره، "اصول یک عاری کویری"، کرمان، کنگره ایخ ...
 • _ Golkar, Koroush, Sustainable Urban Design Within Desert Fringe Cities, ...
 • _ Soflaee , Farzane The Role of Environmentl Pollution _ ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 14,386
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support