ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین چارچوب طراحی شهری برای گردشگری فرهنگی

Year: 1398
COI: ICSDA04_0444
Language: PersianView: 111
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه رضایی - دانشجوی ارشد طراحی شهری، دانشگاه بین المللی امام خمینی، دانشکده معماری و شهرسازی
ملیحه باباخانی - استادیار شهرسازی، دانشگاه بین المللی امام خمینی، دانشکده معماری و شهرسازی
محمدصابر باقریان - استادیار شهرسازی، دانشگاه بین المللی امام خمینی، دانشکده معماری و شهرسازی

Abstract:

عدم توجه به خصوصیات فرهنگی و محیطی در طرح های شهری و توجه صرف به کالبد شهر و نادیده گرفتن ابعاد تاریخی،هویتی و فرهنگی موجود در فضاهای آن، عدم موفقیت فضاهای شهری را سبب می شود. طراحی شهری با بهره گیری از سهمولفه انسان، فضا و فعالیت همواره در پی بهبود مکان ها و فضاهای شهری بوده و سعی در ایجاد فضاهایی داشته که علاوه برملاحظات اقتصادی، کارایی، زیبایی شناختی و کیفیات فرهنگی، زمینه را برای حضور انسان و تعاملات سه گانه (انسان با انسان،انسان با عناصر و عناصر با عناصر) فراهم آورد. حیطه کار طراحان شهری فضا و مکان هایی که به عنوان بستری برای فعالیتهای انسانی تلقی می شود. فعالیت هایی که برگرفته از فرهنگ و ارزش های افراد است. طراحی شهری می بایست با بررسی ومطالعه فرهنگ اقوام به ارائه مکان هایی متناسب با فرهنگ مردمان آن دیار پرداخته و بر این اساس به خلق فضاهایی واجدهویت و ارزشمند بی انجامد و در زمانی که جهانی شدن رو به افزایش است، توجه به فرهنگ خاص مکان در شکل دهی بهکالبد جهت دستیابی به حضور انسان در تعاملات اجتماعی و برقراری ارتباط و بر این اساس ارتقای کیفیات محیطی امریاست قابل تامل در حوزه طراحی شهری. مداخله در شهر به عنوان طراح شهر، به منظور جذب گردشگر و نشان دادن هویتمکان راهبردهایی را می طلبد و زمانی دستیابی به موفقیت امکان پذیر خواهد بود که این مهم با مولفه فرهنگ صورت گیرد.شناسایی فرهنگ مردمان ساکن و شناساندن آن به دیگر مردمان به عنوان گردشگر در غالب گردشگری فرهنگی صورت میپذیرد. با توجه به اینکه فرهنگ و تحلیل و بررسی آن می تواند نتایجی ارزنده در رابطه با طراحی شهرها داشته باشد، بدینمنظور در این تحقیق سعی شده است به تعریف مولفه های معنابخش به گردشگری فرهنگی در طراحی شهری پرداخته تاعلاوه بر دستیابی به هدف طراحی شهری که همان ارتقای کیفیات محیطی است، مکان را پذیرای گردشگرانی سازد که بهتماشای فرهنگ در بعد مکان می نشینند.

Keywords:

گردشگری فرهنگی، طراحی شهری، گردشگری شهری، فرهنگ

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSDA04_0444. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/972355/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی، فاطمه و باباخانی، ملیحه و باقریان، محمدصابر،1398،تبیین چارچوب طراحی شهری برای گردشگری فرهنگی، 4th International Congress of Developing Agriculture, Natural Resources, Environment and Tourism of Iran،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/972355

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,231
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support