Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش بام سبز در مدیریت محیط زیست

Year: 1398
COI: ICSDA04_0916
Language: PersianView: 230
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلا غلامی دلیوند - دانشجوی دکترای محیط زیست (تنوع زیستی) دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان
لیلا سرابی - استادیار گروه محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

Abstract:

امروزه شهرها از دو نماد جغرافیایی (محیط طبیعی) اقتصادی ، اجتماعی و محیط انسان ساخت- معماری (مصنوعی)بهره مند هستند. بشر امروزه در پی فعالیت های روزانه و در تکاپو برای گذران زندگی روزمره و معاش خود و در جهتاحداث مسکن، چه به عنوان سرپناه و چه به منظور سرمایه گذاری، مسمترا این دو نماد را تغییر شکل می دهد ومحیط زیست شهری را دگرگون می سازد . در این فرایند فضاهای سبز، باغ ها و جنگل ها تبدیل به آسمان خراش هاوشهرک های مسکونی می شوند . سیمان و سنگ ، آهن و آجر جایگزین سیمای سبز و باغ ها و جنگل ها شده کهروزگارانی علاوه بر تامین محل سکونت انسان چشم اندازی سبز و زیبا در اختیار وی قرار میداد شده است. بام های سبزرویکردی نوین در ایجاد محیط زیست پایدار و کم هزینه می باشند که نقش آنها در ذخیره انرژی در ساختمان ها و کاهشدما در محیط های مجاور اثبات شده است و تاحدودی می تواند فضای سبز از دست رفته گذشته را جبران کند. بام سبزیکی از رویکردهای نو معماری و شهرسازی و برخاسته از مفاهیم توسعه پایدار است که از آن می توان به منظور افزایشسرانه فضای سبز ، ارتقای کیفیت محیط زیست و توسعه پایدار شهری بهره برد . امروزه با استفاده از این روش می توانیم ازمنابع و انرژی های موجود به خوبی و با کمترین آسیب به محیط زیست پیرامون استفاده کرده و محیط سالمی را برای نسلهای آینده داشته باشیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSDA04_0916. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/972817/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غلامی دلیوند، لیلا و سرابی، لیلا،1398،نقش بام سبز در مدیریت محیط زیست،4th International Congress of Developing Agriculture, Natural Resources, Environment and Tourism of Iran،Tabriz،https://civilica.com/doc/972817

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,198
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support