ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی غیرخطی قاب بتن مسلح با در نظر گرفتن میانقاب با خواص مکانیکی متفاوت تحت زلزله های حوزه نزدیک

Year: 1398
COI: CAUM02_252
Language: PersianView: 185
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

قباد مرادی - دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی عمران، سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکز، تهران، ایران
منوچهر بهرویان - استادیار، مهندسی عمران، سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکز، تهران، ایران
شهریار طاووسی تفرشی - استادیار، مهندسی عمران، سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکز، تهران، ایران

Abstract:

پرکننده های بنایی تقویت نشده در قاب های بتن مسلح یک سیستم ساختاری گسترده در سراسر جهان هستند، حتی در طول زلزله های گذشته خسارتی ملاحظه شده که از نکات برجسته آن تاثیر مصالح بنایی بر عملکرد لرزه ای سازه، به طور معمول پرکننده های بنایی (میانقاب ها) به عنوان عناصر غیر سازه ای در نظر گرفته می شود. با توجه به اینکه کشور عزیزمان ایران در منطقه زلزله خیزی قرار دارد و اکثر کلانشهرها و شهرهای بزرگ بر روی گسل قرار دارند توجه به مقررات ملی ساختمان در پیشگیری و کاهش صدمات ناشی از آن در ساختمان بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. طراحی، اجرا و ساختن ساختمانی بر اساس زلزله باشد که بتواند خطرات جانی نداشته و خسارات مالی را تا حد امکان کاهش دهد. در این تحقیق به تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی غیرخطی قاب بتن مسلح با در نظر گرفتن میانقاب با خواص مکانیکی متفاوت تحت زلزله های حوزه نزدیک پرداخته شده است. در این راستا سه زلزله حوزه نزدیک در نظر گرفته شده و به یک قاب ده طبقه بتن مسلح با میانقاب به روش دستک اعمال شده است. بر طبق نتایج مشاهده می شود هر چه مدول الاستیسیته میانقاب بیشتر شود با توجه به افزایش سختی، تغییرمکان قاب کاهش می یابد اما این موضوع در تمامی گام های زمانی صدق نمی کند. با افزایش سختی میانقاب، دوره تناوب کاهش می یابد و هنگامی که دوره تناوب پالس زلزله و دوره تناوب سازه یکسان می گردد منجر به پدیده تشدید شده و پاسخ نسبت به حالت میانقاب با مدول الاستیسیته کمتر افزایش می یابد.

Keywords:

میانقاب، تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی غیرخطی، روش دستک، حوزه نزدیک زلزله

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM02_252. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/973427/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادی، قباد و بهرویان، منوچهر و طاووسی تفرشی، شهریار،1398،تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی غیرخطی قاب بتن مسلح با در نظر گرفتن میانقاب با خواص مکانیکی متفاوت تحت زلزله های حوزه نزدیک،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/973427

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 13,464
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support