ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تئوریکی طراحی مجموعه آموزشی و مشاوره اجتماعی با تاکید بر مفهوم تکنولوژی فکر

Year: 1398
COI: CAUM02_411
Language: PersianView: 180
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا آخوندی پور لطف آباد - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشکده هنر و معماری، واحد یزد، دانشگاه آزاد اسلامی، یزد، ایران
مسعود نبی میبدی - استادیار، دانشکده هنر و معماری، واحد یزد، دانشگاه یزد، یزد، ایران
محبوبه پور احمدی - دانشجوی دکترای معماری، دانشکده هنر و معماری، واحد تهران، دانشگاه علم و صنعت، تهران، ایران

Abstract:

در عصر حاضر وجود مراکز آموزشی و مشاوره اجتماعی به عنوان یک نهاد تاثیرگذار در اجتماع، فرهنگ و اقتصاد، بسیار موثر، ضروری و حائز اهمیت است و به کار گیری علوم جدید با مفاهیم غنی و کاربردی همچون تکنولوژی فکر که توسط دانشمندان عصر جدید پا به عرصه ظهور گذاشته از اهمیت خاصی برخوردار است. پیوند تکنولوژی فکر و معماری و نیز همسویی مفاهیم مشترک این دو مهم به واسطه طراحی مجموعه ای معماری متشکل از عناصر کالبدی، فضاها و بناهای معماری منطبق با مفاهیم و معیارهای مشترک که بتواند برخی از نابه سامانی های فکری، روحی و روانی را به اندازه ای چشمگیر که جامعه امروز دچار آن شده است را سامان بخشد و در مسیر صحیح و درست رسالت آموزش، مشاوره و راهنمایی قدم بردارد در اینجا ضرورت پیدا کرده و مورد توجه و اهمیت قرار می گیرد. در پژوهش پیش رو هدف پژوهشگر تبین و نشان دادن اهمیت موضوع تکنولوژی فکر و ارتباط موثر و مفید آن با معماری و برقراری رابطه ای متقابل با یگدیگر بوده است. روش تحقیق این پژوهش با توجه به ماهیت آن توصیفی از نوع پیمایشی (زمینه یابی) بوده و گردآوری اطلاعات کتابخانه ای می باشد. یافته های این تحقیق حاکی از آنست که انتقال درک و فهم درست از اهداف و رسالت پیوند و تعامل بین تکنولوژی فکر و معماری ضروری است. در واقع تکنولوژی فکر در پس تصورات کلی (ضمیر ناخودآگاه) به معنای ابزارها، دانش تجربی، کاربردها، فعالیت های بشر، اهداف مادی و... به بحث های پیچیده ای از مضامین فرهنگی، دیدگاه های فلسفی، قلمروهای بین رشته ای، چارچوب های مفهومی و غیره گرایش پیدا می کند کهدر اینجا بررسی آن ضرورت پیدا کرده و مورد اهمیت قرار می گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM02_411. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/973585/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آخوندی پور لطف آباد، علیرضا و نبی میبدی، مسعود و پور احمدی، محبوبه،1398،بررسی تئوریکی طراحی مجموعه آموزشی و مشاوره اجتماعی با تاکید بر مفهوم تکنولوژی فکر،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/973585

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,380
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support