ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اصول طراحی فضاهای شهری انسان محور با رویکرد بازآفرینی

Year: 1398
COI: NCSDUS09_096
Language: PersianView: 457
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احسان نعیمیان - کارشناسی رشته شهرسازی دانشگاه شیخ بهایی
محمدعلی کیانی - کارشناسی رشته شهرسازی دانشگاه شیخ بهایی

Abstract:

کارکرد های اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی خود را از دست داده اند. بازآفرینی شهری رویکردی است که درصدد احیا و معاصرسازی این محلات سنتی گام بر می دارد و تلاش تزریق روحی دوباره و تجدید حیات در این مناطق و فراهم آوردن شرایطی برای حضور و مشارکت همگان در فرآیند آن، از اهداف ارزشمند این رویکرد است. محرک های توسعه بازآفرینی شهری مولدهایی هستند در جهت بازگرداندن رونق و توسعه به مناطق مورد نظر، پروژه های بازآفرینی شهری به دنبال آن است تا چرخه فعالیت زنده و پویا را در این مناطق به راه اندازند. با توجه به اثرات مهم فضای شهری بر زندگی و رفتار شهروندان این پژوهش به دنبال آن است که با بررسی و طبقه بندی معیار های کیفی موثر بر ایجاد فضای شهری مطلوب، بتواند به رشد و توسعه کیفی فضاها دسترسی پیدا کند. در این مقاله به طور خلاصه معیار های موثر در جهت افزایش قابلیت انسان محوری اشاره دارد و ضمن دسته بندی نیازها برای ارزیابی قابلیت انسان محوری می پردازد تا امکان حضور هرچه بیشتر مردم در فضای شهری را فراهم آورد که عبارت اند از: ادغام کاربری ها و فعالیت ها، مقیاس انسانی، کنترل تغییرات، محیط های ماندگار،قابلیت دسترسی برای همگان، ایجاد وضوح، آزادی عابران پیاده، تناسب، دسترسی، نظارت و اختیار، کارآیی، عدالت می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCSDUS09_096. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/974007/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نعیمیان، احسان و کیانی، محمدعلی،1398،اصول طراحی فضاهای شهری انسان محور با رویکرد بازآفرینی،9th International Conference on Sustainable Development and Urban Development،Isfahan،https://civilica.com/doc/974007

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 555
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support