ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین اصول طراحی فضای گفت وگو با رویکرد سالمند

Year: 1398
COI: NCSDUS09_097
Language: PersianView: 226
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی کیانی - کارشناسی رشته شهرسازی دانشگاه شیخ بهایی
احسان نعیمیان - کارشناسی رشته شهرسازی دانشگاه شیخ بهایی

Abstract:

فضای شهری ایده آل فضایی است که در آن عدالت شهروندی رعایت شده باشد و تمامی شهروندان، حتی اقشار آسیب پذیر،بتوانند از این فضا استفاده کنند. فضای شهری ترکیبی ست از روابط اجتماعی در کالبدی از شهر که در بستری معنایی، پاسخگوی نیازهای شهروندان یک شهر است. این محیط ،مکانی است برای جریان یافتن زندگی اجتماعی افراد و بسترساز تعاملات اجتماعی شهروندان یک شهر است. سالمندان ذخایر با ارزش فرهنگی هر جامعه هستند. این افراد با توجه به آغازمرحله پیری در دوران زندگی خود دارای ویژگی های خاصی میباشند که زندگی آنان را دچار تغییرات اساسی میکند.سالمندی دورانی است که کاهش توانایی های جسمی و از دست دادن برخی ارزش ها و امتیازها را به همراه دارد و در موارد زیادی با ضعف جسمانی و روانی همراه است . سالمندان بخشی از شهروندان آسیب پذیر هر شهربه شمار می آیند ودر صورتی که فضاهای شهری برای سالمندان مناسب سازی گردد، پیامد آن سایر اقشار جامعه نیز در رفاه بیشتری خواهند بود . بعلاوه در حال حاضر درصد بالای جمعیت جوان در شهرها بیانگر درصد بالای سالخوردگان درآینده ای نزدیک است و این امر لزوم توجه و نیاز یژه به فضا های سالمندان در می های شهری را دوچندان سازد. سالمندان به دلایل جسمی و روحی به فضاهای شهری و تحرک و تعاملات اجتماعی بسیار نیازمندند و طرح های شهرسازی باید به مردم سالخورده کمک کنند تا از خیابان های شهر براحتی استفاده کنند و لذت ببرند مسلما رویکرد مشارکتی و استفاده از نظرات خود سالمندان به نتایج بهینه ای منجر خواهد شد . پس از بررسی مبانی نظری پیرامون موضوع با استفاده از روش توصیفی واستفاده از منابع کتابخانه ای در زمینه طراحی فضاهای گفت وگو وهمچنین شرایط جسمی وروانی سالمندان ونیاز های آنان مورد بررسی قرار گرفته است.باتوجه به مشکلات سالمندان و مشاهده وضعیت مکان ها و فضاهای تفریحی آنان؛مواردی برای استفاده در طراحی فضاهای شهری و... توصیه میگردد که به آن پرداخته شده است واز آن جمله: فواصل وطول مسیر های دسترسی از حالت عادی کمتر باشد و هیچ گونه بلندی یا مانعی در مسیر حرکت افرادسالمند قرار نداشته باشد،وجود حمل ونقل عمومی و...

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCSDUS09_097. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/974008/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیانی، محمدعلی و نعیمیان، احسان،1398،تبیین اصول طراحی فضای گفت وگو با رویکرد سالمند،9th International Conference on Sustainable Development and Urban Development،Isfahan،https://civilica.com/doc/974008

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 555
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support