ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارتقاء فضای باز مجتمع های مسکونی در جهت بهره وری اقتصادی

Year: 1398
COI: ICCAR01_127
Language: PersianView: 199
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن فقیهی - مدرس دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد
مهران جمشیدی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اردستان
کاظم یزدی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اردستان

Abstract:

مجموعه های مسکونی بیشترین سطح را در فضاهای شهری دارند و ایجاد فضاهای سرزنده و اجتماع پذیر در همه سطوح زندگی انسانها تاثیرگذار خواهد بود. زندگی در یک مکان مناسب یک پیش فرض اساسی برای دستیابی به تحقق فردی است و سهم قابل توجهی در پایداری اجتماعی هر جامعه دارد. امروزه در بسیاری از کشورها فضاهای باز بخشی جدایی ناپذیر از برنامه ریزی کاربری اراضی هستند، در معماری و شهرسازی ایران نیز همواره فضاهای باز به عنوان یک فضای اجتماع پذیر مورد توجه بوده است. سرزندگی یک فضا موجب ارتقای کیفیت محیطی است و بدون شک با ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی یک محیط مرتبط است. یکی از اهداف و آروزهای ملل مختلف، فراهم نمودن یک زندگی مناسب، همراه با رفاه و آسایش برای خود و دیگران در جهان امروز است. رشد و توسعه ی بهره وری در تمامی زمینه ها از جمله بهره وری اقتصادی از محورهای اساسی در سیاست گذاریهای دولت ها به شمار می آید تا از طریق آن شاهد ارتقای استانداردهای زندگی باشیم. در این پژوهش با استفاده از مطالعات کتابخانه ای، تجزیه و تحلیل نمونه های موردی مشابه و مشاهده مستقیم و ارائه پرسشنامه به بررسی و تحلیل این موضوع خواهیم پرداخت ودر رسیدن به هدف ارتقاء فضای باز مجتمع های مسکونی در جهت بهره وری اقتصادی برای تولید کننده گان مسکن وهم ایجاد محیط مطلوب برای زندگی برای مصرف کننده گان مسکن گام بر می داریم.

Keywords:

مجتمع های مسکونی، فضاهای باز، بهره وری اقتصادی، تعاملات اجتماعی، پایداری اجتماعی، فضای اجتماع پذیر

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCAR01_127. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/975928/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فقیهی، حسن و جمشیدی، مهران و یزدی، کاظم،1398،ارتقاء فضای باز مجتمع های مسکونی در جهت بهره وری اقتصادی،The 1st International Conference on Civil Engineering, Architecture & Urban Regeneration،Tehran،،،https://civilica.com/doc/975928

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 401
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support