ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفتار قاب های فلزی یک طبقه، تک هانه با سیستم های سازه ای موجود و مقایسه عملکرد آنها با یکدیگر

Year: 1398
COI: ICCAR01_197
Language: PersianView: 139
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی قدس - استاد، گروه عمران، واحد زاهدان، دانشگاه آزاد اسلامی، زاهدان، ایران
مهدی قنبری - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، سازه، گروه عمران، واحد زاهدان، دانشگاه آزاد اسلامی، زاهدان، ایران

Abstract:

در دنیای امروز با تغییرات و تحولات شکل گرفته در حوزه کلیه علوم و ورود نسل جدید دانشگاه ها تلاش کلیه محققین بر این است که با تکیه بر علوم و فناوری های نوین بتوانند مشکلات جوامع بشری در کلیه حوزه ها را به حداقل برسانند و با ارائه راه حل های جدید کاربردی ضمن ایجاد راحتی در زندگی برای انسانها، میزان ریسک پذیری و مشکلات موجود در روش های قدیمی را کاهش داده و یا به کل برطف نمایند. که البته علم مهندسی سازه نیز از این قاعده کلی مستثنی نمی باشد. ما در این تحقیق سعی خواهیم نمود با نرم افزار اجزاء محدود آباکوس (ABAQUS) که قابلیت حل مسایل از یک تحلیل خطی ساده تا پیچیده ترین مدلسازی غیرخطی را دارا بوده و با توجه به مجموعه المان های بسیار گسترده که در اختیار آن می باشد و می توان هر نوع هندسه ای را با این المان ها مدل کرد، انواع قاب های فلزی یک طبقه با سیستم های سازه ای متفاوت را مدل نموده و با تحلیل دینامیکی غیرخطی به بررسی رفتار آنها پرداخته و ضمن مقایسه عملکرد آنها با یکدیگر به خواننده کمک نماییم تا هر چه بیشتر با جزئیات و خصوصیات رفتاری این سیستم آشنا شده و با توجه به نقاط ضعف و قوت آنها قدرت تصمیم گیری بهتری در انتخاب آنها به عنوان یک سیستم کلی در سازه یک ساختمان داشته باشد. هرچند درست است که با مدل سازی قاب ها و سازه های بزرگتر می توان نتایج کامل تر و قابل اطمینان تری در طراحی سازه ها گرفت اما برای درک بهتر مطالب در آنها نیاز به جزئیات رفتاری آنها داریم که این خود نیازمند مدل سازی قاب های کوچکتر بوده و دلیل اصلی انتخاب این نوع قاب ها در این تحقیق همین علت می باشد و در تحقیقات بعدی که با قاب های بزرگتر و تعداد طبقات بیشتر انجام خواهیم داد نتایج این تحقیق به ما کمک شایانی خواهد نمود.

Keywords:

قاب های فلزی، نیرو، جابجایی، هیسترزیس، تحلیل دینامیکی، آباکوس

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCAR01_197. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/975997/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قدس، علی و قنبری، مهدی،1398،بررسی رفتار قاب های فلزی یک طبقه، تک هانه با سیستم های سازه ای موجود و مقایسه عملکرد آنها با یکدیگر،The 1st International Conference on Civil Engineering, Architecture & Urban Regeneration،Tehran،،،https://civilica.com/doc/975997

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,601
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support