ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی پدیده تشدید برای جریان ناپایا اطراف سیلندر و تیغه پیزوالکتریک و بررسی اثرات آن بر شدت ارتعاشات القایی و میزان ولتاژ الکتریکی

Year: 1398
COI: ISAV09_121
Language: PersianView: 267
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهران حیدری - آزمایشگاه پژوهشی توربولانس دینامیک سیالات محاسباتی و احتراق، گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه قم
محمدکاظم مویدی - آزمایشگاه پژوهشی توربولانس دینامیک سیالات محاسباتی و احتراق، گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه قم
الهه رازانی - آزمایشگاه پژوهشی توربولانس دینامیک سیالات محاسباتی و احتراق، گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه قم

Abstract:

امروزه اغلب کشورها بطور مستقیم با چالش تولید و مدیریت انرژی روبهرو هستند. بنابراین در سالهای اخیر، شناخت منابع انرژی کمهزینه، در دسترس و با آلایندگی کمتر، به منظور جایگزینی برای منابع رایج کنونی با مشکلات متعدد، اهمیت بسیاری در حوزه انرژی پیدا کردهاست. با توجه به شرایط موجود، استفاده از سیستمهای تولید انرژی که از مواد پیزوالکتریک جهت برداشت انرژی استفاده میکنند، مورد توجه واقع شده و تحقیقات پیرامون آنها رو به گسترش است. تیغه پیزوالکتریک در اثر ارتعاشات ناشی از جریان، دچار نوسان شده و توان الکتریکی تولید میکند. بر این اساس در این پژوهش به بررسی برداشت انرژی از ارتعاشات ناشی از نوسانات جریان پیرامون یک سیلندر دایروی که در پشت آن تیغهای از جنس پیزوالکتریک قرار گرفتهاست، پرداخته شدهاست. در مطالعه حاضر، به بررسی اثر تغییر طول تیغه پیزوالکتریک بر میزان ارتعاشات آن و توان الکتریکی خروجی پرداخته شده و هدف اصلی یافتن طول بهینه برای تیغه، به منظور بررسی شرایط وقوع پدیده تشدید در تیغه پیزوالکتریک جهت دستیابی به بالاترین مقدار توان خروجی توسط سیستم برداشت انرژی و همچنین بررسی رفتار سیال در آن حالت میباشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISAV09_121. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/976169/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حیدری، مهران و مویدی، محمدکاظم و رازانی، الهه،1398،شبیه سازی پدیده تشدید برای جریان ناپایا اطراف سیلندر و تیغه پیزوالکتریک و بررسی اثرات آن بر شدت ارتعاشات القایی و میزان ولتاژ الکتریکی،9th International Conference on Acoustic and Vibration،Tehran،https://civilica.com/doc/976169

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,666
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support