Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تأمین مالی پروژه محور از نگاه بانک های ایرانی فرصت یا تهدید

دومین کنفرانس بین المللی توسعه نظام تامین مالی در ایران
Year: 1388
COI: IRFINANCE02_015
Language: PersianView: 1,644
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جواد حدادی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تربیت مدرس، تهران
یاسر کشتیبان - دانشجوی دکترای مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تربیت مدرس، تهران
امیر فکری - دانشجوی کارشناسی ارشد سیستمهای اقتصادی دانشگاه شهید بهشتی، تهران
محمود حدادی - دانشجوی کارشناسی عمران، تهران

Abstract:

دولتها همواره برای ایجاد زیرساختهای توسعه در تلاش بودهاند. از جمله این زیر ساختها پروژه های ساخت و احداث در صنایع مادر مثل آب، انرژی، حمل و نقل و ارتباطات است. از آنجا که تأمین مالی این پروژهها همواره با مشکل کمبود نقدینگی روبرو بوده است نوعاً با تأخیر به بهره برداری میرسیده اند و لذا دولتها همیشه به نوعی به دنبال راه حلی برای حل این مشکل بوده اند. تجربهای که در کشورهای توسعه یافته با موفقیت همراه بوده ایجاد تعاملی سازنده بین دولت و بخش خصوصی برای انجام این نوع پروژه هاست، به طوری که دولت بیشتر به عنوان یک پشتیبان در این پروژه ها حضور داشته و مسایل اجرایی، فنی و تأمین مالی توسط بخش خصوصی صورت گرفته است. در این مسیر رو به تکامل بانکها نیز نقش خود را از خزانهدار دولت به یک واسطه مالی واقعی که قدرت تفکیک و انتخاب در نوع سرمایه گذاریها از حیث توجیه پذیری واقتصادی بودن را دارند، ارتقا دادهاند. در سالهای اخیر در کشور ما نیز دولت به سمت کوچک کردن دامنه فعالیتهای اقتصادی و برون سپاری این نوع فعالیتها با تأکید بر نقش نظارتی خود در راستای تشویق بخش خصوصی برای افزایش و تقویت توانمندی های این بخش حرکت کرده است که از جمله محاسن آن افزایش قدرت رقابت و قابلیت های بیشتر برای بخش خصوصی است. حال که بخش خصوصی در اجرای پروژه های زیر ساخت قویتر از همیشه ظاهر شده بانکها و مؤسسات پولی و مالی نیز به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه می بایست همپای این پیشرفت از ابزارها و تکنیک های نوین تأمین مالی و اعطای اعتبارات استفاده کنند. از این منظر بهترین رویکرد احتمالی مؤسسات تأمین مالی ایرانی برای مواجه با شرایط جدید از حیث نوع عقود، تضامین، وثایق و نرخهایی متفاوت از گذشته چیست؟ این مقاله ضمن بررسی نقش بانکها در اجرای پروژه های زیر ساخت در قالب شرکت های پروژه بر لزوم توجه کافی به فرصت بالقوه ایجاد شده برای مشارکت بانکها در این پروژه ها تاکید دارد

Keywords:

طرح های سرمایه گذاری- تأمین مالی پروژه ای- شرکت های پروژه-. مؤسسات مالی و اعتباری- اعتبارات بانکی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRFINANCE02_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/97657/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حدادی، جواد و کشتیبان، یاسر و فکری، امیر و حدادی، محمود،1388،تأمین مالی پروژه محور از نگاه بانک های ایرانی فرصت یا تهدید،International Conference on Development of Financing System in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/97657

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 34,204
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support