ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر زنجیره تامین صنایع پیچیده مرتبط با صنایع دفاعی در جهان

Year: 1398
COI: JR_SCMJ-21-62_005
Language: PersianView: 296
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد حسین کریمی گوارشکی - عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر-دانشکده مدیریت و مهندسی صنایع
علی نظری رستمی - کارشناس ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران
سید جواد حسینی - کارشناس ارشد مهندسی صنایع -دانشگاه صنعتی امیر کبیر

Abstract:

در دهه گذشته یکی از راهبردهای اصلی در صنایع دفاعی، استفاده از ظرفیت موجود در شبکه همکاران داخلی و بیرونی بوده است تا با واگذاری فعالیت های غیرحساس خود به سایرین بتوانند تمرکز خود را بر فرآیندهای کلیدی خود قرار دهند. اما از طرفی عمده محصولات دفاعی ماهیتی پیچیده داشته و از تیراژ کم برخوردارند. این مسئله شبکه را با چالش مواجه می­ سازد، زیرا از یک طرف تنوع محصولات و قطعات و از طرف دیگر تیراژ کم آنها جذابیت همکارای را از طرف تامین کننده کاسته و این چالش می تواند در کنار کمبود­های نقدینگی حال حاضر هزینه های زمانی و مالی بیشتری را بر تامین کنندگان و صنایع دفاعی تحمیل کند. یکی از راهکار­هایی که می توان برای رفع این مشکل استفاده کرد، استفاده از بهترین تجربیات صنایع پیچیده در جهان در این زمینه است. شرکت هایی که توانسته­ اند به خوبی بر این چالش ها فائق آیند و در بحث راهبرد زنجیره تامین و مدیریت شبکه همکاران رویکردهای نوینی را در پیش بگیرند و علاوه­بر کاهش هزینه های مالی، زمان و هزینه توسعه را نیز کاهش داده و از شبکه همکاران قوی و وفادار بهترین بهره را ببرند. در این راستا با استفاده از روش اکتشافی به بررسی رویکرد­های شرکت های بزرگ در این زمینه مانند تویوتا، بوئینگ، ایرباس، امبرائر پرداخته شد. نتیجه بررسی­ها نشان داد که شرکت­ها برای غلبه بر این چالش­ها به دنبال محصولات ماژولار، عمودی­ سازی ساختار زنجیره تامین و ماژولار کردن آن، زنجیره تامین چند حلقه­ ای و ....  هستند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SCMJ-21-62_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977087/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی گوارشکی، محمد حسین و نظری رستمی، علی و حسینی، سید جواد،1398،مروری بر زنجیره تامین صنایع پیچیده مرتبط با صنایع دفاعی در جهان،https://civilica.com/doc/977087

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,788
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support