ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پوشش ریسک نرخ تورم با استفاده از شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1398
COI: ICAMAO02_005
Language: PersianView: 504
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حیدر فروغ نژاد - استادیار، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
حسن قالیباف اصل - دانشیار، عضو هیئت علمی گروه مدیریت دانشگاه الزهرا
آرمین صادقی عدل - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

Abstract:

از آنجا که نرخ بازدهی بدون ریسک در سال های اخیر در ایران دچار نوسان بوده و در برخی سال ها نتوانسته نرخ تورم را پوشش دهد، در این پژوهش برای اولین بار در ایران اقدام به بررسی امکان پوشش ریسک نرخ تورم با استفاده از سبدی از سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران شده است. بدین منظور سبد سهام به گونه ای انتخاب شده است که ریسک نرخ تورم را پوشش دهد. به بیان دیگر حداقل بازدهی سبد تشکیل شده، باید برابر با تورم و ناشی از آن باشد تا با تشکیل این سبد بتوان ریسک تورم را پوشش داد. برای تشکیل این سبد سهام از روش تئوری مدرن پرتفولیو و مدل رگرسیون چند متغیره استفاده شده است. برای تشکیل این سبد از افق سرمایه گذاری بلندمدت (از سال 1388 تا سال 1396 ) استفاده شده و به منظور بررسی کارایی مدل پیشنهادی داده ها به دو بخش درون نمونه ای و برون نمونه ای تقسیم شده است. مشخصات مدل رگرسیون ازداده های درون نمونه ای استخراج و میزان کارایی آن بر روی داده های برون نمونه ای سنجیده شده و نتایج حاکی از آن است که سبد سهام تشکیل شده قادر به پوشش ریسک نرخ تورم است. همچنین از سبد سهام پیشنهادی می توان به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری با مدیریت غیرفعال 1 در بلند مدت نیز استفاده کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAMAO02_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977311/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فروغ نژاد، حیدر و قالیباف اصل، حسن و صادقی عدل، آرمین،1398،پوشش ریسک نرخ تورم با استفاده از شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، - Second International Conference on Management of Economics and Accounting with Organizational Agility Approach،Tehran،https://civilica.com/doc/977311

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,409
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support