ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی لرزه ای سیستم شبکه خرپای جانبی واگرا

Year: 1398
COI: ISSS10_059
Language: PersianView: 271
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید رسول میرقادری - دانشیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تهران
ایمان دباغ چیان - کارشناس ارشد، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تهران

Abstract:

سیستم شبکه خرپای جانبی یا دایاگرید اساسا از نظر سازهای سیستمی کاربردی و کارآمد است که فارغ از جلوه زیبا و دسترسی و انعطاف بالای آن از منظر معماری، از نظر سازهای نیز با استفاده از ظرفیت محوری اعضای قطری می تواند تقاضای مورد نیاز برای باربری ثقلی و جانبی را به طور همزمان تامین کند. اگرچه مختصر مطالعاتی که به بررسی رفتار این قاب در اثر بار جانبی زلزله پرداخته است، نشان می دهد که رفتار غیرخطی این قاب چندان مناسب نیست. چرا که عمده نیروی وارده بر سازه توسط اعضای قطری تحمل می شوند و این اعضا به دلیل مشارکت در باربری ثقلی نباید وارد ناحیه غیرخطی شوند. این اتفاق باعث می شود تا اساسا نتوان از رفتار غیرخطی این قاب استفاده کرد و در مناطق لرزه خیز حتما باید به صورت الاستیک طراحی شود. اما با تغییر هندسه و ایجاد مدولی جدید به جای مدول مثلثی شکل، می توان مسیر نیرو را منحرف نمود و اعضای دیگری را نیز در مسیر اصلی باربری قرار داد. همچنین در گره اتصال این قاب، تعداد زیادی عضو به هم متصل میشوند که باعث پیچیدگی رفتار و روش ساخت این سازه می شود. باز کردن گره اتصال و ایجاد تیر پیوند در محل تقاطع اعضا می تواند مشکلات اصلی این سازه را از بین ببرد و سیستمی منعطف را بوجود می آورد که مزایای زیادی دارد. تحلیل های صورت گرفته در این پژوهش نشان می دهد که با مدول جدید، امکان دوران در گره اتصال بوجود می آید و تیر پیوند و تیر خارج از پیوند امکان جذب نیرو دارند. بنابراین می توان اعضای فرعی را به گونه ای طراحی نمود که در مسیر باربری قرار بگیرند و غیرخطی شوند تا اعضای قطری به صورت الاستیک باقی بمانند. این سیستم جدید شبکه خرپای جانبی (قطری) واگرا نامگذاری شده است. در این پژوهش با درنظر گرفتن حالت های مختلفی از هندسه قاب رفتار لرزه ای هر دو سیستم واگرا و متداول با استفاده از آنالیزاستاتیکی غیرخطی مورد سنجش قرار می گیرند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISSS10_059. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977501/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرقادری، سید رسول و دباغ چیان، ایمان،1398،ارزیابی لرزه ای سیستم شبکه خرپای جانبی واگرا،10th Conference of Steel and Structures،Tehran،https://civilica.com/doc/977501

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 70,017
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support