ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رفتار لرزه ای دیوار برش ی فولادی کمانش تاب ساخته شده از دو صفحه پرکننده موجدار مورب

Year: 1398
COI: ISSS10_065
Language: PersianView: 331
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی معصومی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات
فرشته امامی - استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات
پاشا جوادی - استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات

Abstract:

در این مقاله رفتار لرزه ای دیوار برشی فولادی جدیدی ارائه شده است. این دیوار برشی فولادی از دو صفحه پرکننده موجدار مورب که به وسیله چسب به یکدیگر متصل شده اند به عنوان صفحه پرکننده و یک قاب خمشی یک دهانه و یک طبقه به عنوان مولفه مرزی، تشکیل شده است. جهت دو صفحه موجدار مورب، معکوس یکدیگر است. زمانی که یکی از صفحات پرکننده موجدار مورب در فشار قرار گرفته، صفحه پرکننده دیگر در کشش قرار می گیرد و مهار جانبی را برای صفحه در فشار تامین کرده است. مهار جانبی تشکیل شده؛ باعث بهبود رفتار کمانش در صفحه پرکننده شده است که فرآیند کمانش تاب را در صفحه پرکننده، شکل داده است. رفتار دیوار برشی فولادی موجدار مورب کمانش تاب در شرایطی مشابه تحت تحلیل استاتیکی غیرخطی یکنواخت و چرخه ای با دیوار برشی فولادی ساده و موجدار مقایسه شده است تا مزایا و معایب این دیوار برشی فولادی جدید مشخص گردد. از مزایای این دیوار برشی فولادی جدید با توجه به نتایج این مطالعه می توان به افزایش مقاومت برشی( در صفحات پرکننده با ضخامت بالاتر از 8 میلیمتر) اشاره کرد که تا کنون در دیوارهای برشی فولادیدیگر مشاهده نشده است و همچنین افزایش استهلاک انرژی، تشکیل نقطه تسلیم پایین در صفحه پرکننده، محدود شدن کمانش صفحه پرکننده و جلوگیری از افت مقاومت ( در صفحه پرکننده موجدار ) در این دیوار برشی فولادی جدید، مشاهده شده است. به طور کلی می توان گفت که این دیوار برشی فولادی جدید تقریبا تمام مزایای دیوارهای برشی فولادی ساده و موجدار را داراست. تاثیر پارامترهای ضخامت صفحه پرکننده (در صفحات پرکننده موجدار، ساده و موجدار مورب کمانش تاب )، زاویه صفحات موجدار مورب با قاب، عرض زیر ورق، زاویه زیرورق در صفحه موجدار و ضخامت چسب بر رفتار دیوار برشی فولادی مذکور توسط آنالیز المان محدود بررسی شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISSS10_065. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977507/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معصومی، مهدی و امامی، فرشته و جوادی، پاشا،1398،رفتار لرزه ای دیوار برش ی فولادی کمانش تاب ساخته شده از دو صفحه پرکننده موجدار مورب،10th Conference of Steel and Structures،Tehran،https://civilica.com/doc/977507

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support