ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی بکارگیری IT در مدیریت محیط زیست شهرداری منطقه 5 تهران

Year: 1398
COI: PWASTE01_004
Language: PersianView: 222
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نگین شاهمنصوری - کارشناس ارشد آموزش شهرداری منطقه ۵ تهران
مجتبی شاهمیرزایی - رئیس گروه دفتر راهبری و نظارت بر تولید برق وزارت نیرو

Abstract:

ویژگی عصر ما شهرنشینی گسترده، افزایش جمعیت شهرها و به تبع آن توسعه شهرهای کوچک و بزرگ است. شهرنشینی بیش از پنج هزار سال قدمت دارد. در حالی که در سال 1900 میلادی از هر 8 نفر فقط یک نفر در مناطق شهری زندگی می کرده است، طی دوره 1990 تا دوره 2030 جمعیت نواحی شهری تا حدود 3/3 درصد میلیارد نفر رشد خواهد کرد که از این میزان 90 درصد در نقاط شهری کشورهای در حال توسعه خواهند بود. همچنان که مهاجران در جستجوی کار و فرصت های بهتر یا فقط برای دستیابی به غذا و سرپناه به مهاجرت به شهرها ادامه می دهند، ظرفیت زیرساخت های شهری اغلب در فشار قرار می گیرد و حتی کاهش می یابد. شهرنشینی امروزه یکی از چالش های مهم است که بیشترین میزان آن در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین بوده و سالانه تا 60 میلیون شهروند به فقیرترین کشورهای این نقاط افزوده می شود که به منظور اداره امور شهر از فنی استفاده می گردد که به آن مدیریت شهری گویند که در این راستا مدیریت محیط زیست شهری نقش مهمی بر جای می گذارد و باید در مورد عوامل موثر بر روی آن شناخت مناسبی حاصل شود. هدف از این تحقیق بررسی بکارگیری فناوری اطلاعات در مدیریت محیط زیست شهرداری منطقه 5 تهران بوده است که بدین منظور 215 نفر از مدیران، معاونان و کارکنان کارشناس شهرداری منطقه 5 شهر تهران به روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب و به پرسشنامه محقق ساخته تحقیق پاسخ گفتند. در پایان نتایج به دست آمده از سوالات تحقیق به کمک آزمون مقایسه میانگین تک نمونه ای(آزمونStudent T-) مورد تحلیل قرار گرفته و نتایج نشان داد که بکارگیری فناوری اطلاعات در آلودگی مواد زائد، آب و فاضلاب، هوا و صدای منطقه 5 شهر تهران تاثیر معنی داری دارد.

Keywords:

فناوری اطلاعات , مدیریت محیط زیست , شهرداری منطقه 5 شهر تهران

Paper COI Code

This Paper COI Code is PWASTE01_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977796/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شاهمنصوری، نگین و شاهمیرزایی، مجتبی،1398،بررسی بکارگیری IT در مدیریت محیط زیست شهرداری منطقه 5 تهران،1sd conference of Enviromental Challengs with emphasis on plastics waste،Tehran،https://civilica.com/doc/977796

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 1,261
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support