ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر حسابداری محیط زیست در حفاظت از محیط زیست ایران

Year: 1398
COI: PWASTE01_006
Language: PersianView: 175
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پوریا رحیمی - دانشجوی دکتری حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی ،عضو نخبگان بنیاد شهید

Abstract:

سیستم اطلاعات حسابداری به عنوان جزء مهمی از سیستم اطلاعات مدیریت می تواند نقش بسزایی در کمک به حفاظت از محیط زیست از سوی شرکت های تولیدی آلاینده بر عهده گیرد. اینکه مخارج مصرف شده برای محیط زیست از سوی شرکت چگونه در حساب ها منعکس شود یا نحوه افشای آن ها چگونه باشد، مسائلی است که حسابداری می تواند با پرداختن به آن ها، اطلاعات مناسبی به مدیریت ارائه کند. لازمه چنین کمکی وجود قوانین و مقررات حفاظت محیط زیست برای شرکت های تولیدی و همچنین ایجاد رهنمودهای حسابداری و الزام از سوی مجامع حرف های است. امروزه جوامع انسانی در حال رشد و توسعه اند؛ کارخانه ها و واحدهای انتفاعی در تاثیر متقابل با سایر اجزا به عنوان جزئی از این جوامع در حال رشد هستند و موارد جدیدی را وارد عرصه جهانی می کنند؛ بنابراین، اداره هر واحد اقتصادی نیازمند به کارگیری سه عامل منابع انسانی، منابع پولی و منابع طبیعی است. نقش و به کارگیری این سه عامل در تولید و ادامه فعالیت اقتصادی شامل حسابداری نیز می شود؛ زیرا چنانکه میدانیم حسابداری فرایند بیان و تفسیر وقایع دارای اثر مالی بر واحد اقتصادی به یک زبان پولی را بازگو می کند. بدین ترتیب مفاهیم حسابداری منابع انسانی و حسابداری محیط زیست و حسابداری اجتماعی را مطرح می شود و قبل از اینکه به شرح حسابداری محیط زیست پرداخته شود، تعریف های مختصری از حسابداری منابع انسانی و اجتماعی ارائه می گردد. حسابداری منابع انسانی کاربرد روش های حسابداری در محدوده مدیریت نیروی انسانی بوده و اساسا سیستمی است که به مدیریت سازمان می گوید در طول زمان چه تغییراتی در منابع انسانی سازمان رخ داده است. این حسابداری به عنوان ابزار تصمیم گیری، برای مدیریت منابع انسانی سازمان ایفای نقش می کند. هدف سیستم حسابداری منابع انسانی، تسهیل مدیریت افراد است که از آن به حسابداری مدیریت منابع انسانی نیز یاد می شود (موک، 1971).

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PWASTE01_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977798/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیمی، پوریا،1398،بررسی تاثیر حسابداری محیط زیست در حفاظت از محیط زیست ایران،1sd conference of Enviromental Challengs with emphasis on plastics waste،Tehran،https://civilica.com/doc/977798

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support