ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عملکرد زیست محیطی در کشورهای صادرکننده نفت

Year: 1398
COI: PWASTE01_008
Language: PersianView: 141
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پوریا رحیمی - دانشجوی دکتری (phd) دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، عضو نخبگان بنیاد شهید

Abstract:

در دهه های اخیر با رشد فزاینده فعالیت های اقتصادی شاهد خسارت های زیست محیطی برگشت ناپذیری به محیط طبیعی هستیم. تخفیف و ترمیم چنین خسارت هایی اولین گام اساسی برای نیل به توسعه پایدار می باشد. هدف از این مطالعه محاسبه شاخص هایی بر مبنای میزان تولید و میزان خسارت به محیط طبیعی است که نتیجه آن منجر به بررسی عملکرد زیست محیطی کشورهای عضو OPEC می شود. بدین منظور از شاخص های عددی بهره خواهیم برد. شاخص های عددی با استفاده از تکنیک تحلیل پوششی داده ها (DEA) و توابع فاصله ای استخراج می شوند. در این مطالعه طبق تئوری، دودسته از خروجی های خوب و بد را که حاصل یک فعالیت اقتصادی هستند، در نظر می گیریم. سپس برای هرکدام از این محصولات شاخص عددی جداگانه ای تعریف می کنیم. درنهایت با استفاده از شاخص مالم کوئیست و شاخص هیکس-مورستین شاخص عملکرد زیست محیطی را محاسبه می کنیم. نتایج مطالعه نشان می دهد که در بین کشورهای OPEC آنگولا بهترین عملکرد زیست در محیطی و عراق بدترین عملکرد زیست محیطی را در طی سال 2015 داشته است. کشور ایران با داشتن مقدار شاخص مالم کوئیست 497/1 بین کشورهای عضو اوپک عملکرد نسبتا ضعیفی را داشته است، که این موضوع بازبینی در امور مربوط به محیط زیست را به عنوان یک الزام برای رسیدن به توسعه پایدار گوشزد می کند.

Keywords:

تکنیک آنالیز پوششی داده ها , توابع فاصله ای , شاخص مالم کوئیست و شاخص هیکس-مورستین

Paper COI Code

This Paper COI Code is PWASTE01_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977800/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیمی، پوریا،1398،بررسی عملکرد زیست محیطی در کشورهای صادرکننده نفت،1sd conference of Enviromental Challengs with emphasis on plastics waste،Tehran،https://civilica.com/doc/977800

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,155
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support