ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معرفی پساب های صنعتی و راه های مقابله با ورود آن ها به محیط زیست

Year: 1398
COI: PWASTE01_022
Language: PersianView: 190
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد ولایت زاده - باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران
خوشناز پاینده - گروه خاک شناسی، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران

Abstract:

هر موجود زنده که ناگزیر به مصرف آب باشد به طور طبیعی پساب تولید خواهد نمود. همان طور که در اجتماعات شهری بین 75 تا 80 درصد آب مصرفی به پساب تبدیل می گردد صنایع نیز به همان میزان و درصد از آب های مصرفی را به پساب های صنعتی تبدیل می نمایند. متاسفانه توسعه سریع صنایع و به کارگیری صدها ترکیب شیمیایی جدید در آن ها باعث پیدایش مقادیر عظیمی پساب صنعتی گردیده که تخلیه آن ها به محیط زیست مخصوصا جریان های آب آلودگی های شدیدی به وجود آورده است. اگر آلودگی های میکروبیولوژیکی پساب های شهری را بتوان در مواردی خطرات بالقوه دفع غیر بهداشتی آن ها تلقی نمود، متاسفانه موادی در پساب های صنعتی هستند که تخلیه آن ها به محیط زیست خطرات بیشتری نسبت به عوامل میکروبیولوژیکی به وجود می آورد. در دنیای صنعتی امروز حفاظت و حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی با توجه به ایجاد فضای ناسالم زندگی برای انسان الزامی بوده و از آنجایی که تخریب و انهدام محیط زیست در هر نقطه از جهان کلیه مردم دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد ضرورت دارد اقدامات جلوگیری از خسارت به محیط زیست صورت پذیرد. در این مقاله سعی بر آن است که پساب های صنعتی و استانداردهای آن ها و نحوه مقابله و حذف آن ها بررسی و ارائه شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PWASTE01_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977814/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ولایت زاده، محمد و پاینده، خوشناز،1398،معرفی پساب های صنعتی و راه های مقابله با ورود آن ها به محیط زیست،1sd conference of Enviromental Challengs with emphasis on plastics waste،Tehran،https://civilica.com/doc/977814

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,390
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support