ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

دعوای غیرقابل تجزیه و تفکیک و آثار حقوقی آن

Year: 1398
COI: LAWBCNF01_014
Language: PersianView: 2,535
This Paper With 32 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 32 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

دعوای غیر قابل تجزیه و تفکیک استثنایی است بر اصل تجزیه تفکیک بودن دعاوی. دعوای غیر قابل تجزیه و تفکیک دعوایی است که به اعتبار سبب واحد، خواهانها یا خواندگان متعدد و یا به جهت بسیط بودن خواسته دعوا، قابل تجزیه و تفکیک به قسمت های مختلف و جداگانه نیست. عوا و حکم غیر قابل تجزیه و تفکیک ویژگی خاصی دارند که مانع از تقسیم اجزاء و قسمت های دعوا و حکم می گردند. اجزای دعوا و حکم غیر قابل تجزیه و تفکیک از لحاظ موضوع و طرفین به گونه ای است که تفکیک پذیر نمی باشند. دعوای غیر قابل تجزیه و تفکیک دعوایی است که امکان پیروزی یک دسته از خواندگان و شکست دسته دیگری از آنها وجود ندارد و همه یا حاکم شده یا محکوم می گردند. به عنوان مثال دعاوی ابطال سند رسمی، اثبات نسب و انحلال زوجیت را می توان نام برد. از جمله آثار حقوقی دعوای غیر قابل تجزیه و تفکیک می توان به آثار این دعوا بر توقیف دادرسی و استرداد دعوا اشاره نمود. اثر حقوی دعوا غیرقابل تجزیه و تفکیک بر توقیف دادرسی این است که وقتی دعوا، دعوای غیر قابل تجزیه و تفکیک باشد دادرسی به طور کلی توقیف خواهد شد. همچنین اثر دعوای غیر قابل تجزیه و تفکیک بر استرداد دعوا این است که، نسبت به بعضی خواندگان شنیده نمی شود و خواهان این دعوا باید به کلی از دعوای خود چشم پوشی نماید. یکی از قواعد مصرح آیین دادرسی مدنی، تسری حکم به شخصی است که در مرحله یا مقطع متنهی به صدور حکم حضور نداشته است، این تسری منحصرا در دعوای غیر قابل تجزیه و تفکیک که به صدور حکم انجامیده است و صورت می گیرد. بنابراین، پایاننامه حاضر به بررسی دعوای غیر قابل تجزیه و تفکیک و آثار حقوقی آن در ایران خواهد پرداخت.

Keywords:

دعوا، اقامه، تجزیه و تفکیک، آثار حقوق

Paper COI Code

This Paper COI Code is LAWBCNF01_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977829/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاکزادی، فاطمه و دارایی، بیژن،1398،دعوای غیرقابل تجزیه و تفکیک و آثار حقوقی آن،International Conference on Social Studies, Law and Popular Culture،Tehran،،،https://civilica.com/doc/977829

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support