ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل محتوای کمی کتاب درسی ریاضی و آمار2 با رویکردی انتقادی

Year: 1397
COI: CFTP05_316
Language: PersianView: 152
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجید قادری - دبیر ریاضیات از ناحیه 2 بندرعباس

Abstract:

یکی از مهمترین ارکان در فرآیند آموزش و برنامه ریزی درسی، تهیه و تدوین محتوای آموزشی مناسب است که می تواند در کیفیت بخشی آموزشی موثر باشد.ریاضیات یکی از دروسی است که متاسفانه به علت عدم توجه کافی نسبت به تدوین برنامه آموزشی متناسب، با افت تحصیلی و نگرش منفی از سوی دانش آموزان رشته علوم انسانی روبرو شده است لذا تهیه و تدوین محتوای کتاب درسی ریاضی و آمار ویژه دانش آموزان علوم انسانی؛ با توجه به معیارهای انگیزشی یک ضرورت محسوب می شود.نقد محتوای آموزشی یکی از فعالیتهای مهم در محیط های آموزشی محسوب می شود. امروزه انواع آثار انتقادی به منظور تحلیل و بررسی محتوای ارائه شده در محافل مختلف، به کار گرفته می شود. گرچه تحلیل ماهیت و ساختار یک محتوای آموزشی در بسیاری موارد مقوله ای غامض است، ولی می توان با نقد ساختار، متون و مفاهیم با تکیه بر عقل و تفکر، به پالایش و تحلیل یک محتوا پرداخت. از اینرو در این تحقیق محتوای کتاب ریاضی و آمار 2 چاپ 1396 به صورت کمی با رویکردی منتقدانه مورد تحلیل و ارزیابی قرارگرفت و نقاط ضعف کتاب شناسایی گردید.نتایج این پژوهش نشان داد محتوای کتاب ریاضی و آمار 2 در پاره ای موارد متناسب با مخاطبان خود یعنی دانش آموزان رشته علوم انسانی نیست. محتوا اغلب پراکنده و شتاب زده مطرح گردید و تکرار و تداوم مطلب در بسیاری از موارد دیده نشد. مثال ها و تمرین ها اغلب ناکافی و در بعضی موارد مبهم بود و همچنین در بخش آمار شاهد ارائه برخی مفاهیم مشکل دار و منقضی شده بودیم.

Keywords:

ریاضی و آمار 2 ، تحلیل محتوا ، نقد

Paper COI Code

This Paper COI Code is CFTP05_316. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/978082/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قادری، مجید،1397،تحلیل محتوای کمی کتاب درسی ریاضی و آمار2 با رویکردی انتقادی،Fifth Scientific Research Conference "From the Teacher،Minab،،،https://civilica.com/doc/978082

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support