ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل محتوای توصیفی اهداف آموزشی دروس فارسی خوانداری پایه ششم دبستان بر اساس طبقه بندی بلوم

Year: 1398
COI: MATNPAGOOHI08_080
Language: PersianView: 3,569
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شریفه گلشاهی - کارشناسی پیوسته زبان و ادبیات فارسی، دانشگاه فرهنگیان، پردیس شهید باهنر تهران
امید کر - دانشجوی کارشناسی پیوسته علوم تربیتی، دانشگاه فرهنگیان، پردیس آیت اله خامنه ای گرگان

Abstract:

هدف از این پژوهش بررسی میزان توجه کتاب فارسی خوانداری ششم دبستان به طبقه بندی های بلوم شامل سه حوزه شناختی، عاطفی و روانی_حرکتی و نیز به شش بخش فرعی خود حوزه شناختی (دانش/ فهمیدن/ کاربرد/ تحلیل/ ترکیب/ ارزشیابی) می باشد. کتاب درسی، مهمترین و رایج ترین منبع آموزشی در نظام آموزشی کشور ما است که به صورت متمرکز سیاستگذاری شده و اداره می گردد. در چنین نظام های آموزشی کلیه فعالیت های یادگیری رسمی در زمان معین حول محور آموزش و یادگیری کتاب های درسی، شکل می گیرد. با توجه به این که آنچه حین آموزش انجام می شود و آنچه بعد از آموزش حاصل می شود همه ناشی از اهداف است؛ زیرا هدف ها تعیین کننده تمام جزئیات آموزشی هستند. روش پژوهش در این مقاله از نوع تحلیل محتوای توصیفی است که در آن از بررسی داده های کمی به دست آمده از پژوهش (داده های جدول ها) به نتایج کیفی می رسیم. نتایج به دست آمده نشان می دهد که از 118 هدف آموزشی تعیین شده برای کتاب مذکور، 77.12 % آن یعنی 91 هدف مربوط به حوزه شناختی و تنها 0.85 % آن یعنی تنها 1 هدف مربوط به حوزه روانی_حرکتی می باشد. در بین شش بخش حوزه شناختی نیز، بخش دانش با 33 هدف بیشترین فراوانی را دارد. این موضوع نشان می دهد که این کتاب اغلب از مفاهیم شناختی استفاده کرده است و چون هدف اصلی کتاب فارسی تقویت خواندن و نوشتن است، پس حیطه شناختی تقریبا به جا استفاده شده است.

Keywords:

تحلیل محتوا، طبقه بندی بلوم، فارسی خوانداری، اهداف آموزشی

Paper COI Code

This Paper COI Code is MATNPAGOOHI08_080. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/978297/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گلشاهی، شریفه و کر، امید،1398،تحلیل محتوای توصیفی اهداف آموزشی دروس فارسی خوانداری پایه ششم دبستان بر اساس طبقه بندی بلوم،The 8th National Conference on Literary Textual Studies،Tehran،https://civilica.com/doc/978297

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,168
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support