ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شیرین سازی و تصفیه پساب ها و زهاب های معدنی با استفاده از انرژی گرمایی خورشیدی

Year: 1398
COI: ICGMMI02_051
Language: PersianView: 183
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ناصر صمدیانی - دانشجوی کارشناسی ارشد،دانشگاه تربیت مدرس
احمد جمشیدی - عضو هیت علمی دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده فنی و مهندسی، بخش معدن، پژوهشکده محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس
محمدمهدی هیهات - عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده فنی و مهندسی، بخش مکانیک، گروه تبدیل انرژی؛

Abstract:

منابع آب شیرین موجود درجهان کمتر از 1 درصد کل آب های جهان را تشکیل میدهند و این منایع نیز به دلیل فعالیت های انسانی رو به اتمام بوده و یا دچار آلودگی جدی شده و دیگر قابل استفاده نمیباشد. در اکثر صنایع و معادن نیز آب های شور و یا با سختی بالا تولید میشوند که با روش های معمول تصفیه قابل استفاده مجدد نمیباشند و میبایست با روش های گران مورد تصفیه و شیرین سازی قرار گیرند. شیرین سازی آب شور دریا و یا آب سخت تولید شده در معادن و صنایع جهت باز استفاده از آنها در صنعت و یا تامین آب شیرین مورد نیاز جهت مصارف خانگی با توجه به کمبود در آب کشورمان را می توان یک ضرورت دانست.در این راستا میتوان روش های ممبرانی و حرارتی را نام برد. در روش های ممبرانی روش RO4 بسیار مرسوم بوده و مورد استفاده قرار میگیرد ولی این روش در سختیها و شوری های بالا بازدهی مناسبی نداشته و دچار ایراداتی میشود. در روش های حرارتی با تبخیر و تقطیر آب میتوان آب شیرین با کیفیت بالا و مناسبی را تهیه نمود. در روش های حرارتی نیاز به انرژی فراوان برای تبخیر آب را میتوان اصلی ترین مشکل برشمرد در شهر های مرکزی و جنوبی ایران که در اکثر اوقات سال نور خورشید وجود دارد و دمای هوا به ندرت زیر 25 درجه سانتی گراد میرسد با قرار دادن ظرف آبی در محیط شاهد تبخیر چشم گیری خواهیم بود. با پتانسیل بالای ایران در انرژی خورشیدی به راحتی میتوان انرژی مصرفی برای طرح های شیرین سازی گرمایی را تامین نمود به این صورت که انرژی گرمایی خورشید را با استفاده از کالکتورهای خورشیدی جمع آوری کرده و بسته به طراحی آنجام شده دمای مورد نظر برای فرایند را تامین نمود. در استان فارس نیروگاه 500 کیلوواتی با استفاده از همین روش دماهای بالا جهت تولید برق را تامین نموده اند. در نتیجه با استفاده از انرژی گرمایی خورشید میتوان بخش اعظمی از انرژی مورد نیاز برای فرایند های گرمایی در صنایع مختلف را تامین نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICGMMI02_051. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/978755/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صمدیانی، ناصر و جمشیدی، احمد و هیهات، محمدمهدی،1398،شیرین سازی و تصفیه پساب ها و زهاب های معدنی با استفاده از انرژی گرمایی خورشیدی،The 2nd Iranian Conference of Green Mining and Mine Industry،Zanjan،https://civilica.com/doc/978755

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 31,708
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support