ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نحوه ارزشیابی فراگیر در سیستم آموزش الکترونیکی تحت وب در مقایسه با سیستم آموزشی سنتی

Year: 1388
COI: JR_HMED-3-4_004
Language: PersianView: 225
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا اسدی - پزشک با گرایش تخصصی پژوهش در سلامت
الهه ذبحی - کارشناس بهداشت محیط ۱۳۸۶ دانشگاه علوم پزشکی مشهد

Abstract:

مقدمه: در راستای گسترش آموزش های مجازی و لزوم ارزیابی کیفیت یادگیری فراگیران تعیین روش های ارزیابی فراگیران در این گونه آموزش ها به منظور انطباق و ارتقاء در مقایسه با شیوه های مرسوم ارزیابی آموزش های حضوری جهت اطلاع یافتن از پیشرفت تحصیلی و ادامه آموزش در شیوه های نوین ضروری می باشد  روش کار این پژوهش بر اساس مطالعه توصیفی بر روی نحوه ارزشیابی دروس در حال اجرا در سیستم آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مقایسه با ارزشیابی آموزش حضوری انجام و نتایج مورد تحلیل قرار گرفته است.  یافته ها: ارزشیابی در آموزش های حضوری به صورت آزمون های پایان دوره و مستمر کتبی ، پروژه های کار عملی ، گزارش های شفاهی و مشاهدات رسمی و غیر رسمی می باشد  آموزش های مجازی علاوه بر تکالیف و آزمون های هوشمند آنلاین ، انجمن ها ، سوالات متداول و رهگیری و بررسی آمار مطالعه کاربر وجود دارد که این موارد علاوه بر اینکه در سنجش دانشجو توسط استاد موثر می باشد و استفاده از آن ابزارهایی جهت خود سنجی و تعامل با استاد را فراهم می کند و در واقع دسترسی به استاد در سیستم الکترونیکی در مقایسه با سنتی بیشتر می باشد در این سامانه برگزاری آزمون های آنلاین به صورت on site بوده و در زمان برگزاری آزمون محتوای درس از دید کاربر مخفی می شود. درسهایی که در آن محتوا به صورت مبتنی بر حل مسئله است از طریق هدایت فراگیر بر حسب پاسخ ها نوعی امکان خودسنجی برای فراگیر فراهم می شود. نتیجه گیری: برگزاری آزمون های آنلاین گرچه با استفاده از قابلیت های صوت و تصویر رایانه ای در طراحی سوالات و تصحیح اتوماتیک توسط سیستم و ثبت الکترونیکی نمرات بسیار مفید هستند اما نیاز به آموزش دارد و تشخیص هویت کاربر و احتمال مراجعه کاربر به محتوا برای استاد مشخص نمی باشد در حالی که فقط سیستم های بیومتریک و یا سیستم های مخصوص مسئله امنیت آزمون را کاملا حفظ خواهند کرد. بنابر این ابزارهای ارزشیابی طراحی شده در سامانه آموزش مجازی در صورت استفاده صحیح و استفاده از فناوری مناسب قابل انطباق با ارزشیابی های آموزش حضوری می باشند کلمات کلیدی: ارزیابی، آموزش الکترونیک، تحت وب ، فراگیر

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_HMED-3-4_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/978904/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی، رضا و ذبحی، الهه،1388،بررسی نحوه ارزشیابی فراگیر در سیستم آموزش الکترونیکی تحت وب در مقایسه با سیستم آموزشی سنتی،https://civilica.com/doc/978904

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support