ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

قیمت گذاری آب و محصولات کشاورزی با استفاده از روش سقف و تجارت به منظور ایجاد بازار آب

Year: 1398
COI: MDCONF04_067
Language: PersianView: 276
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فریبا همتیان خانشیر - سرپرست و عضو گروه اقتصاد محیط زیست، پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، سازمان حفاظت محیط زیست
جلیل بادام فیروز - رئیس پژوهشکده و عضو هیئت علمی گروه اقتصاد محیط زیست، پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، سازمان حفاظت محیط زیست
هلن مربی هروی - سردبیر، نشریه مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار

Abstract:

عرضه جهانی آب شیرین موجود برای تامین نیازهای فعلی و قابل پیش بینی آب و توزیع مکانی و زمانی آن کافی نیست. در بسیاری از مناطق منابع آب شیرین برای تامین نیازهای داخلی، توسعه اقتصادی و محیط زیست ناکافی هستند. در چنین مناطقی، فقدان آب کافی تمیز برای تامین نیازهای آب آشامیدنی و فاضلاب انسانیف در واقع مانعی برای سلامت و بهره وری انسان، توسعه اقتصادی و همچنین حفظ محیط پاک و اکوسیستم سالم است. بهترین راه حل برای رفع این چالش ها نیاز به تحقیق در همه جنبه های مدیریت آب دارد. در انجام کار با چالش های متعددی روبرو هستیم، به ویژه با توجه به شرایط متغیر و نامشخص آینده، و جمعیتی که به سرعت در حال رشد است. در این مقاله مباحثی که مدیران آب امروز با آن روبرو هستند و تحقیقات آینده مورد نیاز برای آگاهی رسانی بهتر به افرادی که در ایجاد آینده ای پایدار و مطلوب تر تلاش می کنند، معرفی شده است. این مقاله به بررسی سود و منافع حاصل از تجارت آب های زیرزمینی پرداخته و به درک ما از پتانسیل بازارهای آب زیرزمینی کمک می کند. صرفه جویی در هزینه های ناشی از اجازه تجارت آب های زیرزمینی در مواجهه با محدودیت های آب زیرزمینی در حوضه، می تواند تاثیرات مثبتی بر تولید کنندگان کشاورزی، مصرف کنندگان، جوامع محروم و کارگران در مزارع داشته باشد.

Keywords:

مدیریت آب , بازارهای آب زیرزمینی , تجارت آب های زیرزمینی , حقوق آب های زیرزمینی , قیمت گذاری منابع آب , تعرفه های مصرف آب

Paper COI Code

This Paper COI Code is MDCONF04_067. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/979777/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
همتیان خانشیر، فریبا و بادام فیروز، جلیل و مربی هروی، هلن،1398،قیمت گذاری آب و محصولات کشاورزی با استفاده از روش سقف و تجارت به منظور ایجاد بازار آب،National Conference on Knowledge and Technology of Agricultural Sciences, Natural Resources and Environment of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/979777

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support