ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی اثرات زیست محیطی واحدهای زباله سوزی زباله های جامد شهری

Year: 1398
COI: PWASTE01_025
Language: PersianView: 223
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا طاهری زاده - فوق لیسانس مهندسی عمران- سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
مریم عباسی - فوق لیسانس مهندسی عمران- سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن کارشناس اداره کل هماهنگی مناطق و سازمان های فنی عمران شهرداری تهران

Abstract:

واحد های زباله سوزی زباله جامد شهری، به دلایل اقتصادی(نظیر فروش انرژی و مسافت حمل زباله)، عموما نزدیک مناطق پرجمعیت احداث می شوند. به طوری که، هر اثر زیست محیطی منفی می تواند عده کثیری را متاثر سازد. از این رو برای به حداقل رساندن چنین اثراتی، یک طرح ریزی مناسب، با به کارگیری معیارهای فنی، مورد نیاز است. برای جلوگیری از پخش غبار و اجزاء سبک زباله توسط باد و ممانعت از ورود آب باران به چاله ذخیره، تخلیه زباله می بایست در داخل یک ساختمان محصور و یا نیمه محصور صورت گیرد. همچنین نصب حصار اطراف محوطه، از انتشار بوهای آزار دهنده و صداهای ناهنجار ناشی از این فعالیت ها نیز جلوگیری می کند. از آنجا که زباله جامد شهری ممکن است محتوی مواد خطرناک و عفونی باشد. اگرچه فرض بر این است که این چنین نباشد. این مسئله، به اضافه انتشار غبار محتوی مواد درون زهر (سمی که در داخل پرتوپلاسم یک میکروارگانیسم، به ویژه باکتری محبوس شده و تنها با تباهی سلول میکرو ارگانیسم، آزاد می شود.)، سلامتی کسانی را که در سالن دریافت واحد زباله سوزی مشغول کار می باشند، به خطر می اندازد. برای به حداقل رساندن این مخاطرات، لازم است احتیاط های ویژه ای اتخاذ گردد. در این پژوهش به روش اسنادی به موارد زیست محیطی مطرح در ارزیابی واحدهای زباله سوزی زباله جامد شهری مانند: تولید صدای ناهنجار، تولید بوی نامطبوع، انتشار آلاینده ها به اتمسفر، انتشار گازهای گلخانه ای، تولید پسماندهای جامد، تولید پساب و نیاز به آب در واحدهای زباله سوزی زباله جامد شهری مورد ارزیابی قرار می گیرد و راهکارهای عملیاتی در زمینه بهبود و کنترل این فرآیندها بیان می گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PWASTE01_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/979860/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طاهری زاده، علیرضا و عباسی، مریم،1398،ارزیابی اثرات زیست محیطی واحدهای زباله سوزی زباله های جامد شهری،1sd conference of Enviromental Challengs with emphasis on plastics waste،Tehran،https://civilica.com/doc/979860

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,644
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support