ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طرح پیشنهادی جایگزینی ظروف گیاهی و کاغذی به جای ظروف پلاستیکی یک بار مصرف با استفاده از روش ارزش گذاری مشروط (CV)(مطالعه موردی شهرداری منطقه ۵)

Year: 1398
COI: PWASTE01_031
Language: PersianView: 910
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سارا میرزایی - ارشناس ارشد محیط زیست ، دانشگاه ازاد علوم وتحقیقات ، تهران ، ایران
سعیده چراغعلیخانی - کارشناس حسابداری ، دانشگاه پیام نور ، تهران ،تهران ، ایران

Abstract:

متاسفانه به دلیل عدم فرهنگ سازی ، ایران جز۱۰ کشور اول در تولید تولید و مصرف مواد پلاستیکی است و مردم کشور ما یکی از بزرگترین تولید کنندگان و مصرف کنندگان ظروف یک بار مصرفو نایلکس در دنیا هستند . این در حالی می باشد که یکی از شاخص های توسعه پایدار در هر کشوری تولید و مصرف پایین آلاینده های مختلف زمین و هوا از جمله این گونه مواد است .ضرر ظروف یک بار مصرف پلی استایرن در هنگام مصرف مواد نوشیدنی اسیدی و چرب بسیار بیشتر از مصرف چای داغ است. در صورت استفاده مجدد از این ظروف شیارهای کوچک غیر قابل رویت در آنها به وجود می آید که علاوه بر مستعد کردن شخص به عفونت های دستگاه گوارش به علت آزاد کردن مولکول های آلی و صنعتی به داخل آب یا غذا، انسان را در معرض انواع سرطان قرار می دهند. ظروف قابل بازیافت باید جایگزین ظروف پاستیکی شود اگر چه این ظروف هزینه بر هستند اما به حفظ و صیانت محیط زیست و سلامت انسان کمک بسیاری می کند. حل مشکلات مربوط به ظروف یک بار مصرف پلاستیکی در محیط زیست از طریق استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی که از پلیمرهای طبیعی ساخته شده اند . پژوهش حاضر به منظور بررسی هزینه ها و جایگزینی ظروف گیاهی و کاغذی به جای ظروف پلاستیکی یک بار مصرف در ساختمان شهرداری منطقه ۵ و نواحی هفت گانه در جهت توسعه پایدار و کاهش آلودگی های زیست محیطی می باشد . در این پژوهش ، ارزش استفاده از ظروف یک بار مصرف گیاهی و میزان تمایل به پرداخت (WTP) کارکنان شهرداری منطقه ۵ را با استفاده از روش ارزش گذاری مشروط (CV) و پرسشنامه انتخاب دوگانه تعیین و اندازه گیری کرده ایم . نتایج نشان میدهد ۶۳.۹ درصد افراد بررسی شده در این مطالعه حاضر به پرداخت مبلغی برای استفاده از ظروف یک بار مصرف گیاهی هستند و متوسط تمایل به پرداخت ۱۸۴۰۰ ریال برای هر یک از کارکنان است . ارزش کل سالانه استفاده از ظروف یک بار مصرف گیاهی ۲۸۶.۸ میلیون ریال برآورد شده است . نتایج همچنین نشان میدهد که متغیرهای میزان درآمد و پیشنهاد در سطح یک درصد معنادار شده است .

Keywords:

شهرداری منطقه ۵ , پلاستیک , گیاهی , ارزش گذاری مشروط ( CV) , تمایل به پرداخت (WTP) .

Paper COI Code

This Paper COI Code is PWASTE01_031. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/979866/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرزایی، سارا و چراغعلیخانی، سعیده،1398،طرح پیشنهادی جایگزینی ظروف گیاهی و کاغذی به جای ظروف پلاستیکی یک بار مصرف با استفاده از روش ارزش گذاری مشروط (CV)(مطالعه موردی شهرداری منطقه ۵)،1sd conference of Enviromental Challengs with emphasis on plastics waste،Tehran،https://civilica.com/doc/979866

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,878
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support