ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل ساختار استاندارد مدیریتPMBOKدر کنترل هزینه و بررسی تاثیر آن در مدیریت پروژه های عمرانی مطالعه موردی: پروژه تقاطع فتح -ایران خودرو

Year: 1398
COI: THCONF02_493
Language: PersianView: 285
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی برخورداری - دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی عمران، گرایش مدیریت ساخت، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد صفادشت
علیرضا لرک - استادیار، مهندسی عمران، گرایش مدیریت ساخت، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد صفادشت
عبدالرسول تلوری - دانشیار، مهندسی عمران، گرایش مهندسی منابع اب و هیدرولوژی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اهواز

Abstract:

یکی از مهمترین مسائل در پیاده سازی استانداردها، بهره برداری منطقی از آنها بر اساس هزینه و زمان انجام پروژه می باشد. استاندارد PMBOK، با ایجاد ساختارهایی در بخش های کلیدی پروژه ها، در جهت تطابق با شاخص های مورد نظر و میزان موفقیت در پیاده سازی شاخصه ها که امری بسیار حیاتی برای پروژه است، کمک شایانی نموده است. در این پژوهش، با انتخاب پروژه تقاطع غیر همسطح فتح - ایران خودرو بعنوان مطالعه موردی، با استفاده از مطالعات و مشاهدات عواملی که منجر به تولید هزینه اضافی در پروژه می شود، به ارزیابی این مسئله پرداخته شده است. روش تحقیق استفاده از کتابها و مستندات علمی مندرج در پایگاه های اطلاعاتی و روش پیمایشی و نظرسنجی به روش طیف پنج گانه لیکرت می باشد. پس از مشخص نمودن عوامل و مولفه های مستقل و وابسته تحقیق در رابطه با عوامل مهم ایجاد هزینه اضافی قابل کنترل در پروژه تقاطع غیر همسطح فتح - ایران خودرو تهران و تعیین نظرات گروهی از طریق پرسشنامه و روش کیفی، به تعیین پایایی و روایی فاکتورهای شناسایی شده، پرداخته شد. نتایج تحقیق نشان داد که عواملی از قبیل عدم اختصاص بودجه کافی از طرف دولت در طول انجام پروژه و تاخیر در پرداخت مطالبات پیمانکار به دلیل ضعف در رسیدگی به اسناد مالی و برآورد ناصحیح (کم یا زیاد) مبلغ پیمان پروژه تقاطع و عدم قیمت دهی مناسب پیمانکاران جهت برنده شدن در مناقصه (ارجحیت گرفتن کار به انجام صحیح آن) و کمبود نیروی متخصص و مدیریت ضعیف کار و به تعویق افتادن پروژه در صورت پرداخت نشدن صورت وضعیت موقت و کیفیت بد اجرا که سبب دوباره کاری میشود و تغییرات ضمن اجرای کار از طرف کارفرما و عدم دقت در ابلاغ دستور کارها و در نظر نگرفتن بار مالی آنها مهمترین مواردی است که در ایجاد هزینه اضافی در پروژه مورد مطالعه تاثیر خواهد داشت.

Keywords:

ساختار استاندارد PMBOK کنترل هزینه , پروژه عمرانی , تقاطع فتح ایران خودرو

Paper COI Code

This Paper COI Code is THCONF02_493. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/980597/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
برخورداری، علی و لرک، علیرضا و تلوری، عبدالرسول،1398،تحلیل ساختار استاندارد مدیریتPMBOKدر کنترل هزینه و بررسی تاثیر آن در مدیریت پروژه های عمرانی مطالعه موردی: پروژه تقاطع فتح -ایران خودرو،Second International Conference on New Horizons in Basic Science and Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/980597

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 453
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support