ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ضرورت تدوین استانداردهای صنعت جوشکاری کشور و معرفی استانداردهای بین المللی ISO در زمینه جوشکاری

Year: 1392
COI: INCWI14_121
Language: PersianView: 175
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین پوری رحیم - اداره کل استان اصفهان

Abstract:

یکی از عوامل عمده و اساسی در پیشرفت اقتصادی هر کشور استاندارد بودن کالاهای تولیدی و خدمات است . بررسی جنبه های توسعه اقتصادی نشان داده است که چگونه می توان از اتلاف نیروی کار ، مواد اولیه و منابع به نحو قابل ملاحظه ای کاست و در مقابل ، رشد و مرغوبیت فرآورده های صنعتی را موجب گردید. کنترل کیفیت کالا و اطمینان از کمیت آن از جهتی مصرف کننده داخلی راجلب نموده و از سوی دیگر توسعه بازرگانی خارجی و افزایش صادرات را تضمین می نماید . استاندارد در واقع حالت کاتالیزوری را دارد که مرغوبیت کالا را افزایش داده و پیشرفت اقتصادی را تسریع می نماید. استاندارد در بازارهای داخلی و خارجی به منزله زبانی است مشترک که میان صنایع هم بستگی های ضروری و حیاتی را برای پیشرفت و رشد صنعتی بوجود می آورد . اهمیت استانداردها به موضوعات آنها و به عبارت دیگر به اولویت های تعیین شده بستگی دارد . در این مقاله به معرفی استانداردهای بین المللی ISO در خصوص صنعت جوشکاری و معرفی کمیته های فنی آن و استانداردهای ملی تدوین شده در این خصوص اشاره شده، الویت های تدوین استاندارد و سطوح استانداردها معرفی گردیده اند . ضمنا مراحل تدوین استانداردهای ملی بررسی می گردند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is INCWI14_121. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/984327/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پوری رحیم، حسین،1392،ضرورت تدوین استانداردهای صنعت جوشکاری کشور و معرفی استانداردهای بین المللی ISO در زمینه جوشکاری،14th National Conference on welding and Inspection & 3th National Conference on NDT،Karaj،https://civilica.com/doc/984327

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support