Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گردشگری و توسعه پایدار شهری

Year: 1398
COI: TGCE04_013
Language: PersianView: 248
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیداصغر مطهری - دانشجوی دکترای تخصصی رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری،
آمنه حق زاد - گروه سنجش از دور، دانشکده علوم زمین، دانشگاه شهید بهشتی نهران
کیا بزرگمهر - گروه سنجش از دور، دانشکده علوم زمین، دانشگاه شهید بهشتی نهران

Abstract:

وضعیت محیط شهری و چگونگی اداره و استفاده از آن توسط ساکنان،تعیین کننده سلامتی و تندرستی انسان است. بسیاری از مشکلات در شهرهای امروزی به واحدهای مسکونی و محیط های فرسوده یا امکانات ناچیز، فقر، نابرابری، آلودگی، بیکاری، عدم وجود فرصت های شغلی،عدم دسترسی به کالاها و خدمات و نبود پیوندهای اجتماعی مرتبط است. برنامه ریزان شهری بر محیط های اجتماعی، فیزیکی، اقتصادی و نحوه عملکرد شهرها تاثیر می گذارند. از این رو برنامه ریزان نقش مهمی در برخورد با این گونه مشکلات ایفا و شرایطی را در شهرها فراهم می آورند که منجر به سلامتی، تندرستی و زندگی با کیفیت مطلوب می شود. گردشگری یکی از صنایع در حال ظهور و روبه رشد سریع در جهان امروز است و به خوبی می توان گفت که ورود هر دوازده گردشگر ایجاد یک کار جدید است. سیاست گذاران توسعه از صنعت گردشگری به عنوان رکن اصلی توسعه پایدار و موجب تحرک اقتصادی حاشیه ای و پیشرفت توسعه از طریق ایجاد شغل و درآمد برای جامعه یاد می کنند. برنامه ریزی شهری بر پایه محیط زیست نیز سعی در تسریع این امر و رسیدن به توسعه پایدار دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TGCE04_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/984600/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مطهری، سیداصغر و حق زاد، آمنه و بزرگمهر، کیا،1398،گردشگری و توسعه پایدار شهری،Fourth International Conference on Tourism, Geography and Clean Environment،Hamadan،https://civilica.com/doc/984600

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support