ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی توزیع فضایی فعالیت های پایه ای اشتغال زنان در بخش های اقتصادی کشور

Year: 1390
COI: JR_JWSPS-9-3_007
Language: PersianView: 92
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید برقی - استادیار دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه ریزی، دانشگاه اصفهان
یوسف قنبری - استادیار دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه ریزی، دانشگاه اصفهان
احمد حجاریان - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه اصفهان
منیره محمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته جغرافیای پزشکی دانشگاه اصفهان

Abstract:

هدف از این پژوهش شناخت فعالیت پایه ای و غیر پایه ای اشتغال زنان در بخش های عمده اقتصادی و همچنین توزیع فضایی آنها در سطح کشور بود. جامعه آماری پژوهش 30 استان کشور را دربر می گرفت که آمار و اطلاعات آنها از سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1385 استخراج شد و با استفاده از تکنیک ضریب مکانی (LQ) محاسبات انجام و تجزیه و تحلیل شد. نتایج پژوهش نشان داد که تفاوت های زیادی در زمینه پایه ای بودن اشتغال زنان بین استان های کشور و در بخش های مختلف اقتصادی مشاهده می شود. در بخش های عمومی و خصوصی، استان های شمال غرب کشور با مقادیر 1.24 به عنوان استان های پایه ای و استان های سمنان و تهران با مقدار 0.76 استان های غیرپایه ای در زمینه اشتغال زنان شناخته شده اند. همچنین این وضعیت در بخش کشاورزی نشان دهنده آن است که 56 درصد استان های کشور به عنوان استان های پایه ای هستند که استان ایلام با مقدار 2.13 بیشترین مقدار و استان قم با مقدار 0.05 کمترین مقدار را به خود اختصاص داده اند. در بخش صنعت 43 درصد استان های کشور بالاتر از مقدار 1 و در گروه نواحی صادر کننده نیروی کار زنان به حساب می آیند. در بخش خدمات نیز 60 درصد استان های کشور دارای ضریب مکانی بالاتر از 1 هستند که استان تهران با مقدار 1.59 و آذربایجان شرقی با مقدار 0.43 به ترتیب بالاترین و پایین ترین در این گروه به حساب می آیند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JWSPS-9-3_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/989471/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
برقی، حمید و قنبری، یوسف و حجاریان، احمد و محمدی، منیره،1390،بررسی توزیع فضایی فعالیت های پایه ای اشتغال زنان در بخش های اقتصادی کشور،https://civilica.com/doc/989471

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,362
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support