Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ایجاد یک شاخص عددی جهت اندازه گیری میزان بارکاری در شبیه ساز وظایف خلبان

مجله ارگونومی، دوره: 4، شماره: 4
Year: 1395
COI: JR_IEHFS-4-4_004
Language: PersianView: 178
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا مرتضوی - دانشجوی دکترا، دانشکده مهندسی هوافضا، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و پژوهشگاه هوافضا، تهران، ایران
کامران رییسی - استادیار، دانشکده مهندسی هوافضا، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، ایران
سیدحامد هاشمی - استادیار، پژوهشگاه هوافضا، تهران، ایران

Abstract:

مقدمه: بررسی عملکردی خلبان در زمانی که چندین وظیفه مختلف بر عهده وی گذاشته می شود،مستلزم رویه ای می باشد که بر مبنای آن، بتوان مشخصه های یک سناریو را با کمک شبیه ساز طی یک روند سیستماتیک بدست آورد. سیموالتور عملکرد چند وظیفه ای خلبان یک شبیه ساز استاندارد ازوظایف کلی خلبان میباشد که در سازمان ناسا توسعه یافته است.روشکار: با بهره گیری از تیوری اطلاعات، نرخ تبادل داده تولید شده در زیرسیستمهای مختلف شبیه ساز محاسبه شده و با برآیند گرفتن از آنها، یک مااک عددی واحد جهت تخمین بارکاری کلی ارایه گردید. پس از آن به منظور بررسی اعتبار شاخص استخراج شده، سه تست طراحی گردید که در آنها سطوح مختلف بارکاری شامل کم، متوسط و زیاد بر مبنای نرخ تبادل داده بکار رفته در هر یک برچسب زده شد. این تستها توسط سوژه های انسانی در جایگاه خلبان اجرا شده و در خاال آنها، نظر شخصی هر فرد پیرامون بارکاری ادراک شده توسط او به وسیله پرسشنامه ناسا-تیالایکس ثبت گردید. یافته ها: نتایج بدست آمده حکایت از آن دارد که میانگین نمره اختصاص داده شده از سوی سوژه ها به بارکاری کلی، در سه سطح تعریف شده با استفاده از تیوری اطالعات، دارای اختااف معنادار آماری میباشد )P<0/001(؛ به صورتی که این مقدار از سطح کم به متوسط و از متوسط به زیاد، روندصعودی قابل توجهی را از خود نشان میدهد.نتیجه گیری: شاخص کمی پیشنهاد شده، در تعیین میزان بارکاری موجود در شبیه ساز ناسا از کارایی کافی برخوردار است.

Keywords:

شبیه ساز عملکرد چند وظیفه ای خلبان , تعامل انسان و ماشین بارکاری , تیوری اطلاعات , نرخ تبادل داده

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IEHFS-4-4_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/991906/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرتضوی، محمدرضا و رییسی، کامران و هاشمی، سیدحامد،1395،ایجاد یک شاخص عددی جهت اندازه گیری میزان بارکاری در شبیه ساز وظایف خلبان،https://civilica.com/doc/991906

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,270
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support