ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی مولکولی Ureaplasma urealyticum و Chlamydia trachomatis در زنان مبتلا به اندومتریوز

Year: 1398
COI: JR_IJMM-13-2_004
Language: PersianView: 224
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سمیرا دهاقین - گروه میکروبیولوژی، دانشکده علوم و فناوری های نوین، علوم پزشکی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
رضا حسینی دوست - گروه میکروبیولوژی، دانشکده علوم و فناوری های نوین، علوم پزشکی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
رضا میرنژاد - مرکز تحقیقات بیولوژی مولکولی پژوهشکده بیولوژی و سموم، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، تهران، ایران

Abstract:

زمینه و هدف: اندومتریوز یکی از شایع ترین بیماریهای زنان در جهان است که علت و منشا دقیق آن ناشناخته است. دراین مطالعه عامل باکتریایی به عنوان یکی از عوامل فرضی و احتمالی موثر در این بیماری در نظر گرفته شده و میزان فراوانی دوباکتری Ureaplasma Urealyticum و Chlamydia trachomatis در این بیماری بررسی شد.مواد و روش کار: این مطالعه روی نمونه های پاپاسمیر 50 زن مبتلا به اندومتریوز، 48 زن سالم )غیراندومتریوز(مراجعه کننده به بیمارستانهای شمال شهر تهران در سال 1396 تا 1397 انجام شد. نمونه ها پس از انتقال به آزمایشگاه و استخراج DNA ، با روش PCR بررسی و از طریق آمار توصیفی تجزیه وتحلیل شدند. معیار انتخاب نمونه براساس تعداد نمونه هایی بود که مراکز در اختیار ما قرار دادند. یافته ها: در این پژوهش با انجام تست PCR برای باکتری U. urealyticum ، از بین پاپاسمیر افراد مبتلا به اندومتریوز و افراد غیراندومتریوز به ترتیب 27 نمونه ) 54 %( و 25 نمونه ) 52 %( مثبت شدند، در صورتی که هیچ کدام از نمونه ها آلودگی به C. trachomatis نداشتند. بیشترین فراوانی باکتری U. urealyticum در هر دو گروه اندومتریوز و سالم، در گروه سنی 35 - 30 سال مشاهده شد. نتیجهگیری: با توجه به اینکه میزان شیوع U. urealyticum در افراد مبتلا به اندومتریوز و افراد سالم )غیراندومتریوز( در مطالعه حاضر نسبتا مشابه و به اندازه فلور نرمال بوده است و از سوی دیگر هیچ گونه آلودگی با باکتری ها C. trachomatis نیز در بین این افراد یافت نشد، ارتباط معنیداری بین این باکتری ها و بیماری اندومتریوز یافت نشد. لذا این گونه مطالعات باید در جامعه آماری بالاتر برای نتایج دقیق تر انجام شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJMM-13-2_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/992233/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دهاقین، سمیرا و حسینی دوست، رضا و میرنژاد، رضا،1398،شناسایی مولکولی Ureaplasma urealyticum و Chlamydia trachomatis در زنان مبتلا به اندومتریوز،https://civilica.com/doc/992233

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 974
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support