Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پدافند جنگ های نوین (ش م ه): یک مطالعه مروری کلاسیک

فصلنامه علوم پیراپزشکی و بهداشت نظامی، دوره: 13، شماره: 1
Year: 1397
COI: JR_JPSMH-13-1_007
Language: PersianView: 2,908
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مژگان مهاجری ایروانی - گروه بیهوشی، دانشکده پیراپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی آجا، تهران، ایران
فاطمه نقیبی - بخش پرستاری، بیمارستان هاجر (س)، تهران، ایران
مرتضی مطهری نیا - بخش مهندسی پزشکی، بیمارستان هاجر (س)، تهران، ایران

Abstract:

مقدمه: در این مقاله با توجه به خطر روز افزون سلاح های غیر متعارف کشتار جمعی به بیان اهمیت نقش پدافند جنگ های نوین و آگاه سازی یگان ها جهت مقابله به موقع پرداخته شده است. امروزه استفاده از عوامل شیمیایی، بیولوژیک و هست های (ش م ه) به منظور آسیب رساندن از نظر جسمی و روحی-روانی به جامعه برای موفقیت های سیاسی و یا اجتماعی دولت ها و گروه های تروریستی یک موضوع بسیار مهم تلقی می شود. چون حتی اگر در حد وسیع استفاده نشود، تاثیر ابعاد روحی روانی این موضوع با توجه به شبکه ها و ارتباطات امروزی بسیار بیشتر از گذشته است. لذا شناخت راه های مقابله با این عوامل و آمادگی سریع برای مقابله با چنین پیشامدهایی امری ضروری به نظر می رسد.مقاله حاضر از نوع مروری و هدف آن بررسی و شناسایی عوامل ش م ه و روش های مقابله با آن ها بوده که تا کنون از سوی سازمان ها و موسسات داخلی و خارجی ارایه شده اند.مواد و روش ها: این تحقیق مقال های مروری است که با جستجوی کلمات کلیدی در پایگاه های داده ای مختلف مانند Google Scholar ،Science Direct و Pub Med انجام شده است.یافته ها: اصول اساسی دفاع و پدافند در برابر این حملات، توانایی ارایه خدمات بهداشتی به سرعت است. دانستن نوع حملات می تواند به ما در مقابله با آنها کمک کند. بنابراین، ضروری است که برنامه هایی داشته باشیم که باعث مدیریت بحران در شرایط مختلف شوند.بحث و نتیجه گیری: در این مقاله، تلاش گردید تا عوامل شیمیایی، باکتریایی و هسته ای را شناسایی کرده و راه های مقابله با آن ها بیان شود

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JPSMH-13-1_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/993527/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهاجری ایروانی، مژگان و نقیبی، فاطمه و مطهری نیا، مرتضی،1397،پدافند جنگ های نوین (ش م ه): یک مطالعه مروری کلاسیک،https://civilica.com/doc/993527

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 1,114
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support