ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جبران کاستی های آموزشی با به کارگیری راهبرد تکیه گاه سازی آموزشی

Year: 1397
COI: JR_NAMA-7-2_001
Language: PersianView: 268
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

داریوش نوروزی - دانشیار، تکنولوژی آموزشی، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، دانشگاه علامه طباطبایی، تهران، ایران.
مریم فلاحی - دانشجوی دکتری، تکنولوژی آموزشی، دانشگاه علامه طباطبایی، تهران، ایران

Abstract:

مقدمه: فرایند تکیه گاه سازی به ایجاد ساختارهای یادگیری موقتی اشاره دارد که به افزایش انطباق پذیری فراگیران با یک موقعیت یادگیری ویژه می انجامد. در آموزش به روش تکیه گاه سازی فردی با دانش بیشتر تکیه گاه ها یا حمایت هایی برای تسهیل پیشرفت یادگیرنده فراهم می آورد به همین دلیل هدف مقاله پیش رو، پرداختن به موضوع تکیه گاه سازی درمحیط های آموزشی جهت کمک به فراگیران به منظور جبران کاستی های مرتبط با فقدان مهارت های لازم برای یادگیری است. روش ها: پژوهش حاضر با روش تحلیل محتوای کمی انجام گرفته است. جامعه مورد پژوهش کلیه مقالات و اسناد چاپی و دیجیتالی است که در مورد تعاریف تکیه گاه سازی، ویژگی های تکیه گاه، مزایای بکارگیری در آموزش، کارکردها و... بحث نمود ند که با کلیدواژه های مشخص در پایگاه اطلاعاتی گوگل اسکولار، مگیران، سیویلیکا و نورمگز یافت شده اند. تعداد این اسناد 35 کتاب و مقاله در بازده زمانی 1396-1292 و 2015-1976 بوده است که بعد از محدود نمودن نتایج جستجو 25 سند معتبر از آنها به عنوان نمونه پژوهش انتخاب شدند. جهت وارسی پژوهش های انتخابی به عنوان نمونه،ابتدا مقالات از نظر اهداف، روش کار و نتایج دسته بندی شدند و نتایج آنها با هم مقایسه و شباهت و تفاوت های آنها از این نظر با هم مورد مطالعه قرار گرفت.نتایج: فعالیت هایی که در تکیه گاه سازی فراهم می شود فقط اندکی از سطحی که یادگیرنده می تواند به تنهایی انجام دهد بالاتر است. دیگرانی با توانایی بیشتر تکیه گاه هایی فراهم می سازد تا یادگیرنده تکالیفی را به انجام برساند (با کمک) که در غیر این صورت نمی تواند. همین طور که توانایی های یادگیرندگان افزایش می یابد تکیه گاه های فراهم شده توسط فردبا دانش بیشتر به تدریج محو می گردد. سرانجام یادگیرنده می تواند به طور مستقل تکلیف را انجام یا بر مفاهیم تسلط یابد. نتیجه گیری: با توجه به یافته ها، تکیه گاه ها توانایی یادگیرنده را برای ساختن دانش های قبلی، تسهیل و اطلاعات جدید را درونی سازی می کند. توصیه می گردد اساتید از فن تکیه گاه سازی برای کمک به فراگیران در یادگیری موضوعاتانتزاعی و پیچیده بویژه کاربرد تکیه گاه سازی در موقعیت های عملی که از اهمیت خاصی برخوردارند، استفاده نمایند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_NAMA-7-2_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/993950/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوروزی، داریوش و فلاحی، مریم،1397،جبران کاستی های آموزشی با به کارگیری راهبرد تکیه گاه سازی آموزشی،https://civilica.com/doc/993950

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,138
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support