ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل ارزیابی عملکرد برای صنایع وارداتی به پیمان WTO و اثر آن بر توسعه پایدار صنایع دانش بنیان ایران

Year: 1397
COI: JR_SIEPM-4-1_002
Language: PersianView: 130
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود ابول زاده - محقق و پژوهشگر رشته DBA، گرایش استراتژیک

Abstract:

پیوستن کشور به پیمان سازمان تجارت جهانی به عنوان یک اصل اجتناب ناپذیر در بردارنده تاثیرات مثبت و منفی بر صنایع کشور است. لذا با توجه به نیاز غیر قابل انکار موضوع پیوستن صنعت دارویی کشور به پیمان تجارت جهانی و در راستای حداقل سازی زیان های ناشی از پیوستن به این پیمان، با توجه به مشکلات و تنگناهای ساختاری اقتصاد کشور، لازم است. باتکیه بر فرآیندهای پژوهشی مدون، درک روشن و بسترسازی های مناسب در دستور کار مدیریت کلان جامعه قرار گیرد. تحقیق پیش رو در راستای دستیابی به اهداف تحقیق بانگاهی عمیق از بنیادی ترین مفاهیم تا دستیابی عوامل عملیاتی ملموس طرح ریزی گردیده است. و با نگرشی از سطح کلان راهبردی تا سطح عملیاتی به ارزیابی فرآیند الحاق ایران و عملکرد صنایع دارویی کشور با محوریت صنایع دانش بنیان به پیمان سازمان تجارت جهانی می پردازد. در تحقیق حاضر براساس متودلوژی ترکیبی ارایه شده، با تکیه بر مدل های کمی موقعیت استراتژیک و نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدیدات صنعت دارویی دانش بنیان کشور براساس نظریه های بینالملل وتفاهنامه های سازمان تجارت جهانی، الزاات و پیش نیازها آنها در تجارت بین الملل استخراج و ارایه گردیده است. در گام بعد برای هر استراتژی اهداف کمی خرد تدوین گردیده که مقادیر پایه ای اهداف عملکرد محقق صنعت دارویی در عرصه تجارت جهانی و اهداف کمی تدوین شده شاخص های عملکردی است بیان کننده اهداف آتی که باید نسبت به مقادیر پایه محقق گردد. در این راستا برای اینکه اهداف از سطح کلان و به سطح خرد تسری یابد با بهره گیری از مدل نقش استراتژیک اهداف در مناظر مالی، مشتری، فرآیندهای داخلی، رشد و یادگیری (شاخص های کلان BSC) ، توزیع شده تا بصورت عملیاتی نقشه راه صنعت دانش بنیان دارویی در قبال پیوستن به پیمان سازمان تجارت جهانی ایجاد گردد. همچنین به منظور اینکه موانع و معضلات در ساختاری نظام مند تحلیل گردد از روش های کمی ساختاری برای تحلیل موانع و معضلات الحاق صنعت دارویی بهره برداری شده است و در راستای اقدام اثربخش برای پاسخگویی به مشکلات، در تحلیل جداگانه ای ارایه می شود که کدام شاخص های رقابتمندی در این گذار ازاهمیت بیشتری برای پرداختن برخوردار هستند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SIEPM-4-1_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/995074/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابول زاده، محمود،1397،مدل ارزیابی عملکرد برای صنایع وارداتی به پیمان WTO و اثر آن بر توسعه پایدار صنایع دانش بنیان ایران،https://civilica.com/doc/995074

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support