ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی سیاست گذاری عمومی در حوزه توریسم روستایی مطالعه موردی استان لرستان

Year: 1398
COI: JR_TRSD-2-1_006
Language: PersianView: 101
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نظام جوانمردی - دکترای سیاستگذاری عمومی

Abstract:

با توجه به مشکلات موجود در روستاها نظیر بیکاری، بهره وری پایین در بخش کشاورزی و بهره برداری بیش از حد از منابع طبیعی و در نتیجه تخریب این منابع و نبود امکانات و سرمایه ی کافی برای توسعه، توجه به یکی از راه های اقتصادی نظیر توریسم روستایی ضروری به نظر می رسد. گردشگری روستایی به عنوان زیر مجموعه ی صنعت توریسم با ایجاد اشتغال و حفظ محیط زیست طبیعی و بهینه سازی بهره برداری از زمین به توسعه ی روستایی کمک می کند. لذا هدف از این تحقیق شناسایی موانع توسعه توریسم روستایی در استان لرستان می باشد. این تحقیق از لحاظ میزان نظارت و درجه کنترل، میدانی و از نظر روش دستیابی به حقایق و داده پردازی از نوع تحقیقات پیمایشی و از نظر نحوه گردآوری داده ها توصیفی_ پیمایشی است. جامعه آماری این تحقیق، شامل کلیه کارشناسان اداره ی کل میراث فرهنگی و گردشگری استان لرستان با تعداد 711 نفر میباشد. لذا در این پژوهش به دلیل پایین بودن تعداد افراد جامعه از روش سرشماری استفاده شد. بنابراین حجم نمونه را همان تعداد 100 نفر تشکیل دادند. برای گردآوری داده ها از پرسشنامه استاندارد و محقق ساخته استفاده شد. روایی پرسشنامه از طریق پانل متخصصان و پایایی آن با استفاده از آلفای کرونباخ 0/872 مورد تایید قرار گرفت و تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزار spss19 انجام گرفت. در این تحلیل پنج عامل با مقادیر ویژه بالاتر از 7 استخراج شدند که در مجموع 60/697 درصد از واریانس کل عامل ها را تبیین می کردند. عامل مربوط به سیاست های حمایتی دولت است. عامل دوم مربوط به موانع اطلاع رسانی است. عامل سوم موانع زیرساختی و عامل چهارم موانع طبیعی می باشد. موانع فرهنگی نیز به عنوان عامل پنجم شناخته شد که به عنوان آخرین عامل با مقدار ویژه 2/737 کمترین میزان از واریانس کل 7/88 درصدرا تبیین کرده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TRSD-2-1_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/995355/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوانمردی، نظام،1398،آسیب شناسی سیاست گذاری عمومی در حوزه توریسم روستایی مطالعه موردی استان لرستان،https://civilica.com/doc/995355

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support