ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارتباط درمان گلوکوکورتیکوییدی و تولید اینترلوکین-17 در بیماران مبتلا به لوپوس اریتماتوس سیستمیک

Year: 1398
COI: JR_ZANKO-20-66_001
Language: PersianView: 237
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید محمدی - کمیته تحقیقات دانشجویی، دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گرگان، ایران
محمدرضا عبادپور - کمیته تحقیقات دانشجویی، دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گرگان، ایران
سیما صدیقی - مرکز تحقیقات روماتولوژی، دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گرگان، ایران
علی معماریان - استادیار گروه ایمونولوژی، مرکز تحقیقات روماتولوژی، دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گرگان، ایران

Abstract:

زمینه و هدف: لوپوس اریتماتوس سیستمیک (SLE) یک بیماری خود ایمنی همراه با پاسخ ایمنی التهابی مزمن است. درمانهای حاضر اغلب بر اساس گلوکوکورتیکوییدها هستند که با عوارض جانبی همراه بوده و عمدتا در رسیدن به درمان مطلوب ناکام میمانند. در SLE تشدید شده، افزایش بیش از حد سایتوکاین IL-17 همراه با افزایش زیرمجموعه Th17 از سلولهای T نیز میباشد. با این حال، گزارش شده است که تولید IL-17 در بیماریهای مختلف، به درمان گلوکوکورتیکوییدها مقاوم است. در این مطالعه سطح پلاسمایی IL-17 را در میان بیماران SLE تازه تشخیص داده شده و تحت درمان، بررسی کرده تا اثر گلوکوکورتیکوییدها را بر پاسخ Th17 در بیماران SLE بررسی کنیم.مواد و روشکار: در مجموع 40 بیمار مبتلا به SLE و 20 فرد سالم که از لحاظ سنی و جنسی جورسازی شده بودند، مورد مطالعه قرارگرفتند. سطح پلاسمایی IL-17 با استفاده از کیت ELISA اندازه گیری و با مقادیر IFN-، IL-10 و GILZ که از قبل سنجش شده بودند، مقایسه شد.یافته ها: این مطالعه نشان داد که IL-17 در بیماران مبتلا به SLE تحت درمان، بیش از حد نرمال تولید میشود. IL-17 ارتباط معنیداری با میزان IFN- و رابطه معنیدار معکوسی با مقادیر IL-10 و GILZداشت. همچنین، ارتباط معنیداری با شدت و فعالیت بیماری نداشت.نتیجه گیری: با توجه به نقش IL-17 در آسیب بافتی و این واقعیت که گلوکوکورتیکوییدها در جلوگیری از آسیب ارگان در SLE موفق نیستند، تولید بیش از حد IL-17 علیرغم درمانها میتواند به عنوان یک علت زمینه ای معرفی گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ZANKO-20-66_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/995546/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، سعید و عبادپور، محمدرضا و صدیقی، سیما و معماریان، علی،1398،ارتباط درمان گلوکوکورتیکوییدی و تولید اینترلوکین-17 در بیماران مبتلا به لوپوس اریتماتوس سیستمیک،https://civilica.com/doc/995546

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 795
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support