Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پژوهشی در زمینه آثار تورم بر بازار بیمه

فصلنامه پژوهشنامه بیمه، دوره: 14، شماره: 2
Year: 1378
COI: JR_JIRC-14-2_006
Language: PersianView: 123
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

شاید بتوان گفت که در شرایط کنونی اقتصاد جهانی، موضوع تورم یکی از معضلات اساسی بیشتر کشورها و به ویژه کشورها در حال توسعه است. به هر علتی که تورم پدید آید در صورتی که از حد قابل قبول پذیرفته شده در ادبیات اقتصادی بالاتر باشد، روابط مالی بین افراد و شرکت ها را تحت تاثیر قرار می دهد. تورم فزاینده، تعادل بین ارزش های واقعی و اسمی را بر هم می زند و موجب ضرر و زیان دو طرف معامله می شود. با توجه به این که صنعت بیمه نیز به دلیل ارتباط گسترده با سایر بخش های اقتصادی و اجتماعی کشور از آثار مختلف شرایط تورمی در امان نیست، در این مقاله سعی می شود که اثرهای تورم بر صنعت بیمه با توجه به شرایط و مقررات حاکم بر آن بررسی شود. منظور ما از تاثیر تورم بر بازار بیمه عبارت است از بررسی و تجزیه و تحلیل اثرهای تورمی بر فعالیت های مختلف بیمه به منزله یک بخش خدماتی و در نهایت تاثیر آن بر بیمه گر و بیمه گذار ( دو طرف یک عقد بیمه ای). با توجه به این که تورم ممکن است همه رشته های بیمه را از زوایای مختلف تحت تاثیر قرار دهد، بررسی تاثیر تورم بر کلیه رشته ها در یک مقاله امکان پذیر نیست. بنابراین، در این مقاله سعی می شود که ضمن بررسی و مقایسه تاثیر تورم بر حق بیمه ها و خسارت های صنعت بیمه در حالت کلی، به موضوع تورم در بیمه های اتکایی، تاثیر تورم بر اصل غرامت و اهمیت توجه به زمان تصفیه خسارت در شرایط تورمی اشاره شود.

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JIRC-14-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/995975/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفرزاده، علی،1378،پژوهشی در زمینه آثار تورم بر بازار بیمه،https://civilica.com/doc/995975

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support