ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر تجارت الکترونیکی بر شرکت های بیمه ایرانی

Year: 1385
COI: JR_JIRC-21-2_006
Language: PersianView: 136
This Paper With 28 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 28 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اسماعیل صالحی سنگری - استاد و رییس گروه بازاریابی صنعتی و تجارت الکترونیکی دانشگاه صنعتی لولیای سوید
علی اکبر برومیده - کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی و تجارت الکترونیکی
نرجس اعرابی - کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی و تجارت الکترونیکی

Abstract:

امروزه اینترنت و تجارت الکترونیکی به طور فزاینده ای یکی از ابزارهای پیش برنده کسب و کارها در نتیجه نه تنها آغازگر تغییراتی در زندگی روزمره مردمان شده بلکه در حال دگرگونی آن است. یافته های این مطالعه حاکی از آن است که شرکت های بیمه نگرش مثبتی در خصوص تجارت الکترونیکی دارند و اغلب آنها تجارت الکترونیکی را به صورت یک فرصت قلمداد می کنند و معتقدند که به کار گرفتن تجارت الکترونیکی تاثیرات مثبتی بر صنعت بیمه کشور خواهد داشت. کمبود متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات و کمی پرسنل ماهر و خبره در زمینه تجارت الکترونیکی از عمده نیازمندی های زیرساختاری برای این شرکت ها ذکر شده است (این در حالی است که بسترهای سخت افزاری، شبکه ای و نرم افزاری به خوبی در این شرکت ها تجهیز شده اند). آماده نبودن سایر بخش های پشتیبان (مانند پول الکترونیکی و شبکه مخابراتی)، فقدان قوانین و مقررات ضروری (امضای الکترونیکی، کپی رایت و .... )، فراگیر نبودن استفاده از اینترنت و دسترس محدود به آن و وجود نگرش سنتی حاکم بر فرهنگ سازمانی از جمله موانع بازدارنده پیاده سازی تجارت الکترونیکی در این شرکت ها ارزیابی شده است. بخش های بازاریابی و فروش به همراه بخش تحقیق و توسعه (R&D) پتانسیل های خوبی برای بهره گیری از تجارت الکترونیکی دارد و از طرف دیگر بیمه های اتومبیل، باربری، عمر و اشخاص قابلیت بیشتری برای عرضه به صورت برخط دارند. در نهایت ( با پیش فرض به کار گرفتن تجارت الکترونیکی) بیمه گران ایرانی منافع و مزایای زیر را متصور شده اند: بهبود وجه (image) شرکت به عنوان یک شرکت پیشتاز و مدرن، تسهیل همکاری و انتقال دانش میان ذی نفعان (سهامداران، نمایندگی ها و کارگزاری ها)، کاهش هزینه های سرمایه گذاری موردنیاز برای ایجاد و گسترش شبکه نمایندگی ها، کاهش هزینه های تمام شده برای عرضه محصولات/خدمات و گسترش کسب و کار با حذف محدودیت های جغرافیایی.

Keywords:

صنعت بیمه , فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) , تجارت الکترونیک (e-commerce)

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JIRC-21-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/996148/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صالحی سنگری، اسماعیل و برومیده، علی اکبر و اعرابی، نرجس،1385،تاثیر تجارت الکترونیکی بر شرکت های بیمه ایرانی،https://civilica.com/doc/996148

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support