ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازارهای مدل های مرگ و میر بر پایه شکنندگی با استفاده از تعمیمی توزیع گومپرتز

Year: 1389
COI: JR_JIRC-25-4_003
Language: PersianView: 233
This Paper With 28 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 28 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد ذکایی - عضو هییت علمی دانشگاه شهید بهشتی علوم ریاضی
مسطوره مقصودی - کارشناس ارشد آمار بیمه، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده علوم ریاضی

Abstract:

مدل های مرگ و میر ناهمگن از مهم ترین موضوعات مورد بررسی در مطالعات تحلیل بقا هستند. در این مدل ها به علت تفاوت های فردی و ژنتیکی موجود بین افراد که بر طول عمر آنها موثر است، با جمعیت ناهمگن مواجه هستیم که برای تبیین این ناهمگنی از کمیت حقیقی مقدار نامنفی و غیر قابل مشاهده ای به نام شکنندگی استفاده می کنیم. از آنجا که متغیر شکنندگی غیر قابل مشاهده است، اندازه گیری آن غیر ممکن است. برای لحاظ کردن این متغیر در مدل مرگ و میر با معرفی توزیع گومپرتز تعمیم یافته نشان می دهیم که در مدل های مرگ و میر ناهمگن با نیروی مرگ و میر پایه گومپرتز و شکنندگی گاما، متغیر تصادفی طول عمر را می توان به صورت تفاضل دو متغیر تصادفی گومپرتز تعمیم یافته در نظر گرفت. در این تفاضل، متغیر تصادفی اول، بیانگر نیروی مرگ و میر جمعیت است که به صورت گومپرتز توزیع شده است و متغیر تصادفی دوم، بیانگر شکنندگی است که با توجه به رابطه بین توزیع گومپرتز تعمیم یافته و نسخه عکس آن، می توان این متغیر را با توزیع عکس گومپرتز تعمیم یافته در نظر گرفت. روش مورد استفاده در این مقاله این امکان را به توزیع تفاضل می دهد که توزیع شکنندگی را به عنوان توزیع تحویل طول عمر تفسیر کند.

Keywords:

نیروی مرگ و میر , مدل شکنندگی , مدل مرگ و میر ناهمگن , توزیع گومپرتز تعمیم یافته , توزیع تحول طول عمر

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JIRC-25-4_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/996244/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ذکایی، محمد و مقصودی، مسطوره،1389،بازارهای مدل های مرگ و میر بر پایه شکنندگی با استفاده از تعمیمی توزیع گومپرتز،https://civilica.com/doc/996244

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 23,333
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support