ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهکاری مناسب جهت هوشمندسازی شهر اراک با الگو برداری از تجربیات جهانی

Year: 1398
COI: INFM04_040
Language: PersianView: 156
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوالفضل عسگری - سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کلانشهر اراک،
امیر شفیعی - سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کلانشهر اراک

Abstract:

شهرالکترونیک به آن صورت که در ایران در حال اجرا می باشد، تنها به ارائه خدمات دولتی به شهروندان بصورت الکترونیکی مربوط می شود، هرچند در این امر نیز به موفقیت تمام نرسیده است . اما سوالی که در این تحقیق به دنبال پاسخ به آن هستیم ، تعریف جهانی که از شهر هوشمند صورت می گیرد چیست ، چه ابعاد و مدل هایی برای شهر هوشمند مطرح می باشد و شاخص های ارزیابی درجه پیشرفت در شهرها چیست ، و در نهایت تجربیات صورت گرفته در این خصوص چیست. روش تحقیق در قسمت نخست به صورت کتابخانه ای بوده و از منابع اینترنتی و به روز سعی شده استفاده گردد و در قسمت دوم تحقیق به تحلیل کیفی نمونه موردی پرداخته ایم . در این مقاله به بررسی تجربیات جهانی در خصوص شهر هوشمند و مدل های موجود پرداخته ایم . طبق تحقیقات صورت گرفته در این مقاله ، شرکت ای بی ام 1 غول نرم افزاری آمریکا دست به ارائه خدماتی جهت شهر هوشمند زده و همینین کمیسیون جامعه اروپا نیز به ارائه ابعاد شهر هوشمند و شاخص های آن پرداخته است . در این مقاله به بررسی تطبیقی این دو مدل شهرهوشمند پرداخته ایم و سپس باتوجه به شرایط و زیرساخت های موجود در شهر اراک به بررسی وجوه تحقق پذیرفته در شهر اراک و بیان راهکارهایی برای تحقق دیگر ابعاد شهر هوشمند پرداخته ایم . باتوجه به مطالعات صورت گرفته ، شهر اراک اگر خواهان ر سیدن به شهر هوشمند می باشد. اولین الزام بیان شده باتوجه به تجربیات جهانی، وجود سیستم شبکه دسترسی اطلاعاتی بصورت رایگان و در تمام سطح شهر است ، همچنین می بایست به استفاده از روش شهر هوشمند در آموزش ، مدیریت منابع آب ، ایجاد امنیت برای شهروندان و استفاده در سیستم حمل و نقل عمومی دست بزند.

Keywords:

شهر هوشمند ، فناوری اطلاعات ، کلانشهر اراک

Paper COI Code

This Paper COI Code is INFM04_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/996929/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عسگری، ابوالفضل و شفیعی، امیر،1398،راهکاری مناسب جهت هوشمندسازی شهر اراک با الگو برداری از تجربیات جهانی،Fourth National Conference on New Ideas in Engineering and Engineering،Rasht،،،https://civilica.com/doc/996929

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 218
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support