ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر عواطف کارکنان بر قصد مقاومت در برابر تغییر ، از طریق منابع روانی (تعهد، کارایی و انتظارات) در شهرداری اراک

Year: 1398
COI: INFM04_060
Language: PersianView: 184
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی صالحی نظام آبادی - شهرداری اراک

Abstract:

ورود به بازارهای رقابتی برای هر سازمان در هر نقطهای از جهان، با هر شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، امری اجتناب ناپذیر است. سازمان ها در راستای دستیابی به رقابت پذیری پیوسته در حال اعمال تغییرات اساسی و افزایش خردمندی در ساختار و تکنولوژی عملکردی خود می باشند، لذا بحث مدیریت تغییر در عرصه کنونی سازمانها، از اهمیت شایان توجهی برخوردار شده است. هدف از این پژوهش بررسی تاثیر عواطف کارکنان بر قصد مقاومت در برابر تغییر از طریق منابع روانی (تعهد، کارایی و انتظارات) در شهرداری اراک بوده است. این تحقیق از نظر هدف، پژوهشی کاربردی و در دسته تحقیق های علی قرار داد جامعه آماری این تحقیق شامل شرکت های صادر کننده استان مرکزی می باشد. که برای سنجش وضعیت موجود از پرسشنامه 26 سوالی استفاده شد که پس از تایید روایی و پایایی جهت جمع آوری داده ها مورد استفاده قرار گرفت. در این تحقیق برای بررسی روابط بین اجزاء مدل از معادلات ساختاری استفاده شده است. از نرم افزار آموس برای تجزیه و تحلیل فرضیه ها استفاده شده است. با توجه به تجزیه و تحلیل داده ها نتایج حاکی از آن بوده است که عواطف مثبت کارکنان بر تعهد به تغییر، کارایی تغییر، انتظارات منفی، قصد مقاومت تاثیر دارد و نیز تعهد به تغییر بر قصد مقاومت تاثیر دارد و کارایی تغییر بر قصد مقاومت تاثیر دارد و انتظارات منفی بر قصد مقاومت تاثیر دارد. و همچنین عواطف مثبت کارکنان از طریق تعهد، کارایی تغییر و انتظارات منفی بر قصد مقاومت تاثیر دارد.

Keywords:

تعهد به تغییر، کارایی تغییر، انتظارات منفی، قصد مقاومت، عواطف کارکنان

Paper COI Code

This Paper COI Code is INFM04_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/996949/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صالحی نظام آبادی، مهدی،1398،بررسی تاثیر عواطف کارکنان بر قصد مقاومت در برابر تغییر ، از طریق منابع روانی (تعهد، کارایی و انتظارات) در شهرداری اراک،Fourth National Conference on New Ideas in Engineering and Engineering،Rasht،،،https://civilica.com/doc/996949

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 218
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support