ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) شالوده تحقق شهر هوشمند

Year: 1398
COI: INFM04_068
Language: PersianView: 132
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلا نصیری - کارمند شهرداری کلانشهر اراک
زهرا کاظمی - کارمند شهرداری کلانشهر اراک
فرشید علیرضایی - کارمند شهرداری کلانشهر اراک

Abstract:

تغییر و تحولات روز افزون در حوزه تکنولوژی های اطلاعاتی و ارتباطی موجبات تغییر در سبک های زندگی شهروندان در دنیای معاصر را فراهم ساخته است. این تغییرات، نیازها و تقاضاهای جدیدی را در حوزه مدیریت شهری هم بوجود آورده است به نحوی که مدیران شهری برای حل معضلات و مشکلات عدیده ای که با آنها درگیر هستند به ناچار باید از این فناوری ها استفاده بکنند. در واقع باید گفت که شهر هوشمند محصول استفاده از (ICT) می باشد، که از راهکارهای آن از قبیل مادی زدایی و تحرک زدایی بهره می گیرد تا آسایش و رفاه و کیفیت زندگی شهروندانش را تامین کند. اگر شهر هوشمند را متشکل از سه بعد زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری، شهروندان و نهادها بدانیم باید توجه داشت که آنچه در این میان از اهمیت اساسی برخوردار است آگاهی شهروندان می باشند. برای اینکه پتانسیل ها و فرصت های خاص وقتی تجهیز می شوند که شهروندان، شرکت ها و مدیران شهری در مورد موقعیت شهری آگاهی داشته باشند و شهر را از درون درک کنند . هدف مقاله حاضر بررسی نقش (ICT) در شهرهای هوشمند می باشد. روش مطالعه حاضر اسنادی و کتابخانه ای می باشد. بررسی متون مختلف نشان می دهد که استفاده از (ICT) در مدیریت شهری، نقش قابل توجهی را در کاهش مسایل و مشکلات شهری ایفا می کند و زمینه های رفاه شهروندان فراهم می سازد و شهر هوشمند با استفاده از (ICT) توانایی تحقق بخشیدن به پایداری شهری را دارد.

Keywords:

فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهر هوشمند، اقتصاد هوشمند، شهروندان هوشمند

Paper COI Code

This Paper COI Code is INFM04_068. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/996957/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نصیری، لیلا و کاظمی، زهرا و علیرضایی، فرشید،1398،فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) شالوده تحقق شهر هوشمند،Fourth National Conference on New Ideas in Engineering and Engineering،Rasht،،،https://civilica.com/doc/996957

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 218
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support