Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تدریس اخلاق در آموزش به شیوه یادگیری مبتنی بر مباحثه در سناریوهای واقعی ،روشی موثر در میزان مشارکت و رضایتمندی اعضای هیات علمی

تدریس اخلاق در آموزش به شیوه یادگیری مبتنی بر مباحثه در سناریوهای واقعی ،روشی موثر در میزان مشارکت و رضایتمندی اعضای هیات علمی
Year: 1398
COI: AIMEC07_009
Language: PersianView: 604
نسخه کامل این Paper ارائه نشده است و در دسترس نمی باشد

Authors

لیلا ساداتی - عضو هیات علمی گروه اتاق عمل . دانشکده پیراپزشکی. دانشگاه علوم پزشکی البرز .کرج.ایران
مرتضی مطهری پور - عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی.دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی البرز .کرج.ایران
محسن اعرابی - عضو هیات علمی گروه فیزیولوژی . دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی البرز .کرج. ایران

Abstract:

مقدمه و هدف: تدریس و معلمی یکی از حرفه هایی است که اصولا ماهیت اخلاقی دارد و اخلاق در همه جای آن جاری است.این در حالی است که اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه ها ، بدون طی دوره های آموزشی و مهارت آموزی کافی مشغول به تدریس و تربیت دانشجویان می گردند و بدلیل دانش و مهارت کم، با چالش های اخلاقی متعددی در آموزش مواجه می شوند.لذا شکی نیست که آموزش اخلاق در رشد صلاحیتهای اخلاقی اعضاء هیات علمی و مجموعه دانشگاهی بسیار تاثیر گذار است . ارائه موضوعات اخلاقی در قالب سناریوهای واقعی طرح شده از طرف شرکت کنندگان و مشارکت آنها در بحث های گروهی و بیان تجارب از ویژگی های یادگیری بزرگسالان است که اساس مطالعه حاضر است . لذا مطالعه حاضر با هدف تاثیر تدریس چالش های اخلاق در آموزش به شیوه یادگیری مبتنی بر مباحثه بر میزان مشارکت و رضایتمندی اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز انجام شد.مواد و روش ها: مطالعه حاضر از نوع مداخله آموزشی بود که طی 8جلسه دو ساعته ، 10تجربه از مدرسین گروه های مختلف آموزشی دانشگاه علوم پزشکی البرز در قالب سناریو های واقعی طراحی و به بحث گذاشته شد .ابزار گردآوری داده ها در این مطالعه شامل فرم نظر سنجی مشارکت کنندگان از روش ارائه مطالب و میزان مشارکت اعضای هیات علمی در معرفی سناریوها و تحلیل آنها بود.یافته ها: بر اساس نتایج حاصل از این مطالعه ، 80 نفر از اعضای هیات علمی در این جلسات آموزشی شرکت نمودند که بیش از 90درصد آنها رضایت کامل یا نسبی از روش ارائه مباحث داشته و بکارگیری این روش مطالعه را شیوه ای موثر در یادگیری آنها برای مواجه با چالش های قانونی و اخلاقی در آموزش بیان نمودند.نتیجه گیری: با توجه به استقبال اعضای هیات علمی از برگزاری جلسات اخلاق درآموزش با طراحی سناریو های مبتنی بر تجارب واقعی و بحث پیرامون موضوع با مشارکت اعضای هیات علمی ، پیشنهاد می گردد تا از شیوه های مبتنی بر حل مسئله و مشارکتی در آموزش موضوعات اخلاقی در گروه فراگیران بزرگسال استفاده شود.

Keywords:

اخلاق , تدریس مبتنی بر مسئله. یادگیری مبتنی بر مباحث آموزش.

Paper COI Code

This Paper COI Code is AIMEC07_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/999695/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ساداتی، لیلا و مطهری پور، مرتضی و اعرابی، محسن،1398،تدریس اخلاق در آموزش به شیوه یادگیری مبتنی بر مباحثه در سناریوهای واقعی ،روشی موثر در میزان مشارکت و رضایتمندی اعضای هیات علمی،7th Annual Congress of Iranian Medical Ethics Medical Ethics Transformation in the Second Step of the Revolution،Sari،https://civilica.com/doc/999695

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 970
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support