ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
CIVILICAWe Respect the Science
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
4
شهریور

یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران روز دوشنبه، 4 شهریور، 1398 لغایت پنجشنبه، 7 شهریور، 1398 توسط دانشگاه ارومیه, دانشگاه اروميه و تحت حمایت سیویلیکا در شهر ارومیه برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

کداختصاصی کنفرانس: BAGHBANI11
حوزه های تحت پوشش: علوم کشاورزی
Holders: دانشگاه ارومیه, دانشگاه اروميه و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: ارومیه

اساتيد بزرگوار، پژوهشگران ارجمند، دانشجويان عزيز و همكاران محترم، جاي بسي خوشوقتي و مايه افتخار است كه ميزبان برگزاري يازدهمين كنگره علوم باغباني در شهر تاريخي و زيباي اروميه، شهر دارالنشاط، شهر آب، در تاريخ ۴ تا ۷ شهريورماه 1398 هستيم. استان آذربايجان غربي به سبب برخورداري از وضعيت جغرافيايي، تنوع آب و هوايي و بارش­هاي مناسب داراي تنوع بسيار بالايي از گياهان طبيعي رويش يافته مي­­ باشد. همچنين موقعيت خاص جغرافيايي و داشتن وضعيت مناسب آب و هوايي، اين استان را از توان آبي بالايي برخوردار نموده است. به همين خاطر اين استان يكي از قطب­ هاي مهم كشاورزي و باغباني بوده كه ميزان توليد انواع محصولات باغباني آن سالانه به يك و نيم ميليون تن مي‌رسد. اين استان رتبه اول توليد سيب و جايگاه مهمي در توليد ساير محصولات مهم نظير انگور، هسته داران و گياهان دارويي دارد. بطوريكه ميزان بالاي توليدات باغي منجر به تمركز صنايع عظيم محصولات كشاورزي و رونق بي­ نظير صنعت سردخانه در اين استان شده است.

دوسالانة كنگره علوم باغباني بي‌ترديد مهم‌ترين رخدادهاي علمي در حوزة علوم باغباني كشور عزيزمان است. در اين كنگره دانشمندان، پژوهشگران، متخصصين دانشگاهي و مراكز تحقيقاتي، دانشجويان، سياست‌گذاران، توليدكنندگان و صاحبان صنايع وابسته، آخرين تجربيات، دستاوردها و يافته­ هاي علمي خود را در قالب سخنراني ­ها، نشست­هاي تخصصي، كارگاهها و نمايشگاههاي تخصصي ارائه نموده و در زمينۀ مشكلات علوم باغباني به بحث و تبادل نظر و ارائه راهكار خواهنند پرداخت.

از اهداف اين كنگره‌ ارتقاء سطح آگاهي‌هاي علمي، فني و تخصصي مهندسان علوم باغباني كشور، تشويق و ترغيب پژوهشگران در گسترش تحقيقات بنيادي و كاربردي مبتني بر نيازهاي كشور، شناسايي نيازهاي مطالعاتي و تحقيقاتي سال­هاي آتي، فراهم آوردن محيطي براي طرح نظريات بكر و كسب آگاهي از فعاليت‌هاي ساير همكاران در سطح ملي و جهاني، امكان تماس مستقيم و طرح مشكلات و نيازهاي اين بخش توسط توليدكنندگان و صاحبان صنايع مرتبط با مسئولان و سياست­ گذاران نهادهاي دولتي و بررسي و ارائه راهكارهاي مناسب توسط اساتيد و متخصصين اين حوزه خواهد بود. برگزاري اين كنگره نقش بسزايي در بروز رساني دانش و تبادل تجربه ميان اساتيد، متخصصين و فارغ التحصيلان دانشگاه دارد و در دوره ­هاي گذشته نيز همواره مورد استقبال اساتيد، دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاه­هاي مختلف قرار گرفته كه تلاش مي­ كنند آگاهي خود را در حوزه ­هاي مرتبط بروز نگه دارند.

انشاالله در زمان برگزاري كنگره، كارگاه ­هاي متعدد و نمايشگاه تخصصي نيز برگزار خواهد شد كه اين خود موجب غناي علمي و انتقال اطلاعات و تجربيات اساتيد و متخصصين به علاقه ­مندان، امكان ارتباط مستقيم با مسئولين شركت ­ها و آشنايي با توليدات داخلي و نمايندگي ­هاي شركت­ها نيز فراهم خواهد شد.

در كنار برنامه­ هاي علمي كنگره، در اين مقطع زماني از سال، آب و هواي مناسب، طبيعت زيبا و مكان­هاي تاريخي و ديدني استان آذربايجان غربي و شهر اروميه، لحظات به ياد ماندني و خاطرات خوشي را براي شركت­ كنندگان و خانواده ­هاي محترم آن­ها به ارمغان خواهد آورد.

باعث افتخار بنده و دست‌اندركاران برگزاري اين كنگره مي‌باشد تا ميزبان حضور پرمهر شما فرهيختگان، پژوهشگران، مسئولين، صاحب نظران، دانشجويان و توليدكنندگان اين عرصه، از سراسر اين سرزمين كهن باشيم. اميدوارم با حضور خويش موجب غناي علمي كنگره شده و با طرح مشكلات و ديدگاه ‏هاي خود در پانل‏ هاي مختلف، باعث هرچه پربارتر شدن بحث‏هاي علمي آن گرديد. اميد است اين همايش بتواند فضاي زنده‌اي براي تبادل انديشه ­ها كه شرط اساسي و ضروري رشد علمي در جامعه به شمار مي­رود، بين شركت‌كنندگان ايجاد نمايد.

منتظر قدوم سبزتان هستيم

 

دكتر لطفعلي ناصري (دبير علمي) و دكتر عباس حسني (دبير اجرايي)

 

محورهاي كنگره

  • توليد و فيزيولوژي گياهان باغباني
  • به ­نژادي، بيوتكنولوژي و كشت بافت
  • فيزيولوژي و فناوري پس از برداشت
  • مديريت تنش هاي زيستي و غير­زيستي
  • آبياري، تغذيه و كشت هاي بدون خاك
  • مديريت توليدات گلخانه اي
  • فضاي ­سبز و باغباني شهري
  • كشت و فرآوري گياهان دارويي
  • باغباني ارگانيك و توليد محصولات سالم
  • مديريت بازاريابي و فروش محصولات باغباني

 

 

دكتر لطفعلي ناصري (دبير علمي) و دكتر عباس حسني (دبير اجرايي)

 

create: 4September2019 - view 4670

Status

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

Dates

تاریخ برگزاری:
4 شهریور 1398 تا 7 شهریور 1398

History

لیست زیر سایر دوره های ثبت شده برای یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران را نمایش می دهد:

کنفرانسهای مرتبط

کنفرانسهای زیر از نظر موضوعی مشابه یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران هستند:

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

Share

Holders

دانشگاه اروميه
Support