Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
5
شهریور

16th Iranian Soil Science Congress

Calendar

Help

16th Iranian Soil Science Congress روز سه شنبه، 5 شهریور، 1398 لغایت پنجشنبه، 7 شهریور، 1398 توسط دانشگاه زنجان و تحت حمایت سیویلیکا در شهر Zanjan برگزار گردید.

CODE: SSCI16
Subjects Covered: Soil Science
Holders: دانشگاه زنجان و تحت حمایت سیویلیکا
City: Zanjan

کنگره­ علوم خاک ایران هر دو سال یکبار با همکاری دانشگاه­ ها و یا موسسات پژوهشی و انجمن علوم خاک ایران با هدف تبیین جایگاه خاک، بیان مشکلات و ارایه راهکارهای استفاده از این منبع مهم حیات برگزار می ­شود. در این راستا شانزدهمین کنگره علوم خاک ایران با همکاری گروه علوم و مهندسی خاک دانشگاه زنجان و انجمن علوم خاک ایران در تابستان ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد. از تمامی پژوهشگران، علاقمندان و فعالان در زمینه علوم خاک درخواست می­نماید به منظور غنای علمی و برگزاری باشکوه­تر این رخداد علمی، پیشنهادها و تجارب ارزنده خود را در مورد اهداف، محورها و شیوه برگزاری به آدرس دبیرخانه کنگره ارسال فرمایند.

اهداف ملی:

خاک مخزن آب، کربن و مواد غذایی و زیستگاه جانداران است که کارکردهای مختلفی از جمله تولید محصولات گیاهی، تصفیه آب، تعدیل گرمایش زمین و گازهای گلخانه­ای را بر عهده دارد. اگرچه تشکیل خاک فرآیندی زمان­بر است اما پس­رفت آن به سرعت رخ می­دهد. اهمیت پس­رفت خاک در ایران که در کمربند خشک و نیمه­خشک کره زمین قرار گرفته است، دوچندان است. فرسایش، آلودگی، کاهش باروری، افزایش شوری، کاهش تنوع زیستی و افزایش گرد و غبار از جمله نشانه­های پس­رفت خاک هستند که در بسیاری از نقاط کشور پیامدهای ناگواری را به دنبال داشته­اند. شانزدهمین کنگره علوم خاک ایران زمینه­ای مناسب برای پرداختن به مشکلات خاک در کشور و راهکارهای مقابله با آنها برای حفظ خاک و افزایش تولید محصول و بهبود کیفیت آن است. برگزاری این کنگره، فرصت مناسبی را برای پژوهشگران و فعالان در زمینه خاک فراهم می­کند تا آخرین دستاوردهای علمی خود را در اختیار مسیولان و بهره­برداران بخش خاک قرار دهند تا بیش­تر از پیش در تصمیم­گیری­های مدیریتی و بکارگیری روش­های صحیح برای حفظ این منبع ارزشمند کوشا باشند.

 

اهداف منطقه­ای:

استان زنجان از مناطق اقلیمی نیمه­خشک در شمال­غرب ایران است. کمبود بارندگی، ضعف پوشش گیاهی، سازندهای مارنی و وجود معادن سرب و روی، شرایطی را به­وجود آورده که خاک­های استان به شدت تحت تاثیر پدیده­های فرسایش و آلودگی منابع خاک و آب قرار گرفته است. برگزاری کنگره علوم خاک ایران در دانشگاه زنجان، فرصتی برای پرداختن به مسایل خاک در استان زنجان است. این مسایل در قالب چند محور ویژه بیان شده است. علاقمندان می­توانند با پژوهش در آنها، دستاوردهای علمی و تجارب عملی خود را برای حفظ خاک و جلوگیری از آلودگی آن در استان زنجان ارایه نمایند.

 

محورهای کنفرانس:

۱-  فرسایش آبی، سیلاب و حفاظت خاک و آب

۲-   گرد و غبار، مسایل زیست ­محیطی و مهار آن

۳-  فیزیک خاک و رشد گیاه

۴-  تنش کم ­آبی گیاه و روش­ های نگهداری آب در خاک

۵-  خاک و تغییر اقلیم

۶-  شیمی خاک

۷-  حاصلخیزی خاک، تغذیه گیاه و کشت گلخانه­ ای

۸-  بیولوژی خاک و کودهای زیستی

۹-  آلودگی زیست­ بوم، سلامت انسان و زیست­ پالایی

۱۰-  پیدایش و رده­ بندی خاک

۱۱-  پدومتری و ارزیابی خاک­ ها

۱۲-  فناوری­های نوین در علوم خاک

۱۳-  کیفیت خاک و مدیریت پایدار خاک

۱۴-  مسایل اشتغال فارغ­ التحصیلان و بهره­ برداران خاک

۱۵-  خاک، فرهنگ، هنر و ترویج جایگاه آن

۱۶-محورهای ویژه

۱۶-۱-  فرسایش خاک و رسوب در سازندهای مارنی زنجان

۱۶-۲-  آلودگی خاک و آب و سلامت محصولات کشاورزی

۱۶-۳-  چمنزار سلطانیه و راهکارهای احیا

۱۶-۴-مدیریت پسماندها برای کاهش خطرات زیست ­محیطی

create: 27 June 2020 - view 5097

Conference validation

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

Dates

Date of holding:
27 August 2019 - 29 August 2019
Conference registration deadline:
25 August 2019
Support