Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
24
آذر

11th International Conference on Sustainable Development and Urban Development

Calendar

Help

11th International Conference on Sustainable Development and Urban Development روز چهارشنبه، 24 آذر، 1400 توسط موسسه آموزش عالی دانش پژوهان و تحت حمایت سیویلیکا در شهر Isfahan برگزار گردید.

CODE: NCSDUS11
Subjects Covered: General Engineering
Holders: موسسه آموزش عالی دانش پژوهان و تحت حمایت سیویلیکا
City: Isfahan

توسعه پایدار به عنوان حرکتی موثر در برابر ناملایمات دنیای مدرن و در راستای سامان دادن و امن و ایمن کردن دنیای آینده گام برمی‌دارد. همانطور که در تعریف کمیسیون جهانی محیط­‌‌ زیست آمده است توسعه پایدار ضمن تامین نیازهای نسل فعلی، نسل آینده را نیز در نظر دارد. در هرصورت، هدف آن ارتقای کیفیت زندگی انسانها بر روی زمین است و این امر از هماهنگی و همکاری شاخه‌های مختلف توسعه پایدار ازجمله توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و محیط ­زیستی بدست می‌آید.

با شکوفایی اقتصادی و ریشه‌کنی فقر، انسان به آرامش، امنیت و سلامت اجتماعی دست می‌یابد و می‌توان آینده روشنی برای او پیش‌بینی کرد اما رشد اقتصادی همراه با ازدیاد آلودگی­  ها و آلاینده‌ها آینده پرخطری است که محیط‌ زیست را تهدید می‌کند و توسعه پایدار بدنبال راهکارهایی جهت کاهش و تعدیل این آشفتگی است. از سوی دیگر، رشد شهرنشینی و رسیدن به آمار حدود ۷۰% جمعیت شهرنشین طی سالهای آینده، در قالب دخل و تصرفاتی که انسان بر سیمای زمین و بویژه شهرها داشته، توجه و اهمیت توسعه پایدار در عمران شهری را گوشزد می­ کند. این وظیفه مهم بر عهده دانشگاه‌‌ها و مراکز آموزشی است تا با تعلیم و تربیت نیروهای کارآمد، نسلی دلسوز و پرتوان تربیت کنند و بتوانند با برخورد علمی کاستی‌های توسعه برای آینده را پوشش دهند.

در راستای این امر موسسه آموزش عالی دانش پژوهان پیشرو با تکیه بر تجربه ده دوره برگزاری کنفرانس ملی و بین المللی، «یازدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری» را با همکاری دستگاه­های اجرایی کشور و همچنین دانشگاه­های داخلی و خارجی در تاریخ ۲۴ تا ۲۵ آذر ماه ۱۴۰۰ برگزار می نماید.

 

مباحث مرتبط با توسعه پایدار در زمینه ­های:

محور ویژه : نقش میراث فرهنگی در ادراک منظر شهری و روستایینقش تغییرات اقلیمی در توسعه شهری
نقش باز آفرینی شهری در توسعه پایدار
معماری و شهرسازی
مهندسی عمران
محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی
مدیریت و مدیریت بحران
صنعت، تکنولوژی و فناوری اطلاعات
اقتصادی شهری
فرهنگ و جامعه شناسی

create: 16 January 2022 - view 646

Dates

Date of holding:
15 December 2021
Deadline for submitting original articles:
1 December 2021

History

Related conferences

Notify friends

Share

Support